10 نژاد سگ ضد آلرژی و زیبا با ریزش موی کم

2
اگر به این فکر کرده اید که سگ تان را عوض کنید، شما تنها نیستید.باشگاه پرورشگاه سگها می گوید تعداد افرادی که در سال گذشته از ورود سگ های جدید به خانه های خود استقبال کردند به حدود 250 هزار نفر رسید.
اما برخی افراد به دلیل واکنش های آلرژیک به موهای سگ، که سبب عطسه، جاری شدن اشک از چشم و حتی بثورات پوستی می شود، بودن در کنار سگ را غیرممکن می دانند.
خوشبختانه تعدادی از نژادها هستند که ریزش موی بسیار کمی دارند، به این معنی که هیچ کس نباید سگ داشتن را از دست بدهد.
در اینجا 10 سگ هیپوآلرژنیک( ضد حساسیت) که برای کسانی که آلرژی دارند مناسب است را آورده ایم.

 

1- لابرادودل(Labradoodle)

لابرادور رتریور،محبوب ترین سگ انگلستان است، اما ریزش موی زیادی دارد. لابرادودل ترکیبی از لابرادور و پودل بسیار حساسیت زا است که باعث می شود این سگ ریزش موی بسیار کمتری داشته و احتمال بروز حساسیت شما را کمتر کند.

2- پودل(Poodle)

چه نوع استاندارد، چه مینی و چه اسباب بازی را انتخاب کنید، در همه پودل ها مقدار کمی ریزش موی نرم و فرفری دارند. بسیار باهوش هستند و آموزش آنها نیز آسان است.

3- آفنپینشر(Affenpinscher)

این سگ که به عنوان میمون تریر شناخته می شود، موهای نسبتا سفتی دارد که کمتر باعث ایجاد مشکل برای مبتلایان به آلرژی می شود.

4- سگ آب پرتغالی(Portuguese Water Dog)

اگرچه سگ آب پرتغالی، ریزش مو دارد ولی این موهای نسبتا ضخیم و فصلی است، بنابراین با داشتن برنامه منظم نظافت، سبب می شود که افراد مبتلا به آلرژی، اذیت نشوند.

5- بیچون فریز(Bichon Frise)

بیچون فریز زیبا و شیطان گرچه بسیار کرکی به نظر برسد، اما موهای آن بسیار کم رنگ است.

6- بدلینگتون تریر(Bedlington Terrier)

نژاد دیگربا پوشش ضد حساسیت بدون ریزش، بیدلینگتون تریر است که در گذشته از آن به عنوان سگ شکار، سگ همراه و سگ مسابقه استفاده می شده است.

7- کاکل دارچینی بدون مو(Hairless Chinese Crested)

یکی از راه های اجتناب از موی سگ، گرفتن حیوان خانگی است که هیچ گونه مویی ندارد! این در مورد سگ کاکل دار بی مو چینی صادق است که خاطر طبیعت بازیگوش و دوست داشتنی اش نیز شناخته شده است.

8- باسنجی(Basenji)

9- اشناوزر مینیاتوری(Miniature Schnauzer)

اشناوزرها در سه اندازه بزرگ، استاندارد و مینیاتوری هستند. این اشناوزرمینیاتوری است که بیشترین پوشش ضد حساسیت را در بین این سه مورد دارد.

10- مالتی(Maltese)

یکی از کوچکترین سگهای ضد حساسیت زایی، مالتایی ها دارای ریزش کم هستند و به سادگی با برس کشیدن منظم پوشش شان، آنها را در وضعیت خوبی نگه داشت.

 دیوید هپبورن

مترجم: معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلیبحران تبخیر آب سدهای ایران
مقاله بعدیشرکت “بایر “باز هم شکست خورد

2 نظرات

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید