کاهش ۱۲ درصدی واردات شکر در پی افزایش تولید

0
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از کاهش ۱۲ درصدی واردات شکر با افزایش تولید داخل خبر داد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، آقای حجت براتعلی گفت: طی ۸ ماه امسال حدود ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که به دلیل افزایش تولید داخلی، این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۱۲ درصدی داشته است.
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: طی ۸ ماه از سال جاری ۷۵۸ هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که سهم بخش خصوصی ۷۰ هزار تن بوده است.
براتعلی خاطر نشان کرد: واردات شکر در ۸ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش دارد که دلیل آن افزایش تولیدات داخلیِ (چغندرقند) است.
وی گفت: تا بیستم آبان ماه یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن نیشکر تحویل کارخانجات تولید شکر شده است که به میزان مدت مشابه سال گذشته است، اما نسبت به سال ۹۸، ۶۰ درصد رشد دارد.
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: از این میزان نیشکر تحویلی به کارخانجات، بیش از ۷۰۰ هزار تن شکر استحصال خواهد شد که پیش بینی های تولید در این بخش را محقق خواهد کرد.
براتعلی گفت: سطح عرضه محصول از مناطق جنوب کشور به سایر نقاط در هفته های آینده افزایش خواهد یافت که به تثبیت قیمت شکر در بازار کمک میکند.
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برنامهریزی خوب برای تولید داخلی و واردات مناسب این کالا، در حال حاضر وضعیت موجودی شکر کشور در شرایط مطمئن قرار دارد.

انتهای پیام/

مقاله قبلیمگس زیتون، آفتی که معیشت زیتون کاران را تهدید می‌کند
مقاله بعدیکشتار دام‌های مولد و آبستن ادامه دارد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید