تسهیلات بانک کشاورزی برای فعالیت های صادراتی

0
در راستای جهش تولید و ارزآوری برای کشور، بانک کشاورزی با هدف حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی، به تولیدکنندگان محصولات صادراتی و فعالان این حوزه تسهیلات ویژه پرداخت می کند.

گزارش مزرعه سبز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی استان تهران حاکیست، این تسهیلات از محل منابع بانک کشاورزی و صندوق توسعه ملی به میزان 4000 میلیارد ریال برای فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی از جمله کالاهای حاصل از فرآوری، عمل آوری، سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی به متقاضیان پرداخت می شود.

 

براساس این گزارش، نرخ سود موثرتلفیقی این تسهیلات (منابع بانک کشاورزی و صندوق توسعه ملی) ، 14.5 درصد و بازپرداخت آن حداکثر 2 سال خواهد بود.

agriculture export 1

به گفته مهندس بهنام شهدی، مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران  متقاضیان برای دریافت این تسهیلات باید با مراجعه به سامانه بهین یاب به آدرس www.behinyab.ir ثبت نام اولیه را انجام داده و برای بررسی درخواست و اخذ تسهیلات از طریق این سامانه به شعب بانک کشاورزی معرفی شوند.
در صورت رونق گرفتن صادرات محصولات کشاورزی و ایجاد خطوط تولید صادرات محور به‌ویژه در محصولات گلخانه ای، علاوه بر ایجاد اشتغال، ارزآوری نیز می تواند به تقویت بنیه کشاورزی بپردازد که در این راه بانک کشاورزی پیشقدم شده است.

 

نویسنده: کبری لطفی

72 / 100
مقاله قبلیکشاورز كارت بانک کشاورزی و تأمین نهاده های کشاورزی
مقاله بعدیفدراسیون بین‌المللی کنل‌کلاب‌ها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید