خاک خوردن 300 دستگاه هواشناسی کشاورزی خریداری شده از آلمان

0
در سال 1396 تعداد 380 دستگاه ایستگاه مدرن هواشناسی کشاورزی توسط وزارت جهاد کشاورزی از آلمان خریداری و در نقاط مختلف اراضی کشاورزی و باغات نصب شد تا از داده‌های آن در ارتقای جایگاه کشاورزی و کشاورزی مدرن و پیشگیری از خسارت به مزارع، باغات، مرغداری‌ها، دامداری‌ها، کلنی‌های زنبورعسل، واحدهای پرورش کرم ابرایشم و… ایران استفاده شود.
به گزارش «مزرعه سبز» پیگیری‌های خبرنگاران green farm حاکی از این است که دستگاه‌های خریداری شده با قیمت بسیار بالا (البته با ارز دولتی) به دلیل عدم پشتیبانی و تشدید تحریم‌ها رها شده و هم اینک حدود 300 دستگاه آن بلااستفاده مانده یا از رده خارج شده است.
کم‌توجهی وزارتخانه به شعار سال گذشته رهبری (حمایت از کالای داخلی) و همچنین شعار امسال (رفع موانع تولید) موجب شده میلیاردها تومان صرف واردات دستگاه‌های خارجی بشود که 80 درصد آنها در حال خاک خوردن و مستهلک شدن است.
امید است دولت، معاونت فناوری ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی و بانک‌ها با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی زیرساخت‌های رشد و توسعه دانش فنی بومی را تقویت کنند و به زودی شاهد عرضه دستگاه‌های پیشرفته هواشناسی باشیم.
مقاله قبلیکاهش 50 درصدی مصرف گوشت طی 2 سال گذشته
مقاله بعدیصدور رای به قصاص نفس یک محیط‌ بان در کرمانشاه

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید