کتاب؛ دانایی، توانایی، کشاورزی

0
مراسم سومین دوره هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی ۲۶ آبان با شعار کتاب؛ دانایی، توانایی، کشاورزی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار می‌شود.
دبیر ستاد هفته کتاب کشاورزی و منابع طبیعی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: در این دوره از هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی از آثار و مولفان برتر تجلیل می شود.
حسین فرازمند افزود: در سومین دوره هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی، ۵۴ موسسه، مرکز و دانشکده شرکت کردند و ۷۹ عنوان کتاب، ۳۶ نشریه ترویجی، ۱۸ دستنامه و ۴ عنوان نرم افزار کاربردی چاپی و الکترونیکی به دبیر خانه ستاد هفته کتاب ارسال شد تا مورد ارزیابی کارشناسان و داوران قرار گیرد.
دبیر ستاد هفته کتاب کشاورزی و منابع طبیعی ادامه داد: کتاب های ارسالی پس از ارزیابی اولیه در شش بخش زراعی و باغی، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی، اقتصادی، اجتماعی و ترویجی، دام، شیلات و آبزیان، منابع طبیعی، آب، خاک، صنایع و منابع پایه در کارگروه های تخصصی نیز بررسی و در نهایت در جلسه کمیته انتخاب برتر دو عنوان کتاب برتر و دو عنوان کتاب شایسته تقدیر برای معرفی انتخاب شدند.
وی در مورد انتخاب آثار ترویجی گفت: آثار ترویجی در معاونت آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر اساس شاخص های ترویجی ارزیابی شدند و انتخاب آثار برتر در نهایت در ستاد هفته کتاب کشاورزی و منابع طبیعی صورت گرفت.
فرازمند درباره نشریات علمی اذعان داشت: در این دوره، سه مجله علمی برتر از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس شاخص های ارزیابی مجلات علمی انتخاب و به ستاد هفته کتاب کشاورزی و منابع طبیعی اعلام و از بین آنها مجله علمی برتر برای معرفی انتخاب شد. مراسم سومین دوره هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت ارشاد برگزار می شود.
مقاله قبلیآتش در جان ناژوان
مقاله بعدیعرضه سیب‌زمینی به یک‌سوم کاهش یافت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید