برنو بدست، مرد عشایر صبور نیست.

0

ذخایر انقلاب در حال کاهش!

برای جلب توجه آحاد جامعه و مدیران تصمیم ساز به موضوعات مهم روزهایی از سال به نام های خاص اختصاص می باید. از جمله 15 مهر روز ملی روستا وعشایر نام گرفته تا همه ساله به مطالبات این قشر پر کار، سخت کوش و کم ادعا که فقط عشایر آن حدود 25 درصد گوشت قرمز ومقدار معتنابهی شیر، فراورده های لبنی و صنایع دستی تولید و عرضه می کنند، توجه ویژه مبذول و مشکلات آنها مرتفع شود. اما متاسفانه در تقسیم بودجه و اختصاص خدمات، این خیل عظیم فراموش می شود.
ذخایر انقلاب که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی حدود 7 درصد جمعیت را شامل می شد همواره در حال کاهش بوده به نحوی که اینک به رقم ناچیز 1.5 درصد رسیده است.
از دیگر سو بزرگترین فراکسیون مجلس را عشایر تشکیل می دهند. اما در بهره گیری متناسب از بودجه ، خدمات و الویت ها کمترین بهره ای را می برند.
امیدواریم با توانمند سازی مدیریت و شایسته سالاری در گزینش مدیران غیر وابسته و کاردان در این بخش حیاتی موجبات مهاجرت معکوس ایلات و عشایر به مسیرهای کارو زندگی معمولی فراهم شود.
زیرا تا زمانی که حداقل بهداشت، درمان، آموزش و رفاه اجتماعی برای این گروه عظیم تامین نشود همچنان شاهد کاهش مستمر ذخایر انقلاب خواهیم بود.

نویسنده: قاسم گلباف

66 / 100
مقاله قبلیمحصولات گواهی شده زیر ذره بین مدیران کنترل کیفیت
مقاله بعدیشرکت ضررده خدمات حمایتی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید