محصولات گواهی شده ضامن سلامت و امنیت غذایی

0
بیست و پنجم مهرماه هر سال برابر با شانزدهم اکتبر سالروز تاسیس سازمان خواروبار جهانی ملل متحد(فائو) در سال 1945 است روزی که در تقویم های بین المللی تحت عنوان روز جهانی غذا شناخته می شود و در سراسر جهان هر یک از کشورها به نحوی در گرامیداشت آن تلاش می کنند.
روز جهانی غذا از اینرو به این نام نامیده شده تا بهانه یی باشد که همه نهادها و سازمانهای بین المللی مرتبط به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی جهت جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست تلاش کنند. از دیگر اهداف نام گذاری روز جهانی غذا استفاده از تجربیات موفق کشورهای مختلف، بررسی نحوه ی تغذیه، انتقال فن آوری از کشورهای توسعه یافته جهت رونق بخشی به امر کشاورزی و صنایع وابسته به کشاورزی به کشورهای درحال توسعه است.
هدف سازمان فائو افزایش سطح زندگی و بهبود تغذیه مردم جهان، توزیه مناسب مواد غذایی در مناطق مختلف جهان و کمک به ایجاد امنیت غذایی است.
روز جهانی غذا بی شک از مهمترین روزهای موجود در تقویم است چون از معدود مناسبتهایی است که همه ی کشورهای جهان فارغ از مسایل سیاسی و اجتماعی و … بر اهمیت آن اتفاق نظر دارند و برنامه های خاصی برای گرامیداشت آن اجرا می نمایند.
در این راستا دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی با شعار ” محصولات گواهی شده ضامن سلامت و امنیت غذایی” به استقبال این روز می رود و در نظر دارد وبیناری را تحت همین شعار و با حضور دست اندرکاران، کارشناسان و اصحاب رسانه برگزار نماید که طی آن روند تولید و توسعه محصولات گواهی شده مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. این وبینار پس از برگزاری بصورت ضبط (پادکست) در بستر فضای رسانه ای در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
محصولات گواهی شده محصولاتی هستند که میزان باقی مانده نهاده های شیمیایی بکار رفته در تولید آنها، صفر و یا حداکثر برابر استانداردهای ملی و بین المللی است.

 

نویسنده:لیلا سرابیان

مقاله قبلیبادمجان های غول پیکر از گلخانه های پشت بام
مقاله بعدیترسیم تصویر پرنده افسانه ای بر روی میوه ها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید