تبریک به دانش آموختگان بیکار کشاورزی

0
پایگاه اطلاع ‎رسانی مزرعه سبز، روز مهندس را به بیش از 500 هزار دانش آموخته کشاورزی اعم از کاردان و تکنسین کشاورزی، مهندسی، فوق لیسانس، دکترا و پسا دکترا در همه رشته‎ ها و زیربخش‎ های کشاورزی تبریک می‎گوید.
مزرعه سبز امیدوار است روزی برسد که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اجرای ماده 21 قانون افزایش بهره‎ وری گردن نهد تا شاهد بیکاری بیش از سیصد هزار دانش آموخته بیکار کشاورزی و حدود یکصد هزار دانش آموخته در حال کار غیر مرتبط و غیر مولد نباشیم. 
بر اساس ماده 21 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کلیه دانشگاه‎ ها و موسسات آموزشی عالی غیردولتی موظفند قبل از هر گونه فراخوان، برگزاری کنکور و پذیرش دانشجوی مرتبط با کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی، ابتدا از وزارت جهاد کشاورزی نیازسنجی نمایند و دقیقا تعداد رشته و تعریف و نوع رشته دانشگاهی مورد نیاز کشاورزی کشور و جنسیت را برای هر رشته استعلام نموده و سپس اقدام نمایند.
البته ضروری است پس از پذیرش دانشجو از پرورش و آموزش مهندس نظری و شفاهی صرفا در کلاس درس و واحدهای آپارتمان‎ ها بدون مزرعه، آزمایشگاه، واحد دامداری و مرغداری و شیلات و ماشین آلات (یا واحدهای طرف قرارداد ) اجتناب شود و حداقل نیمی از واحدهای یک مقطع تحصیلی در مزرعه و کارگاه به‎ صورت عملی گذرانده شود. پایان‎ نامه‎ ها و رساله‎ ها بنا به سفارش واحدهای کشاورزی، کشت و صنعت‎ ها و کارآفرینان تهیه گردد. در آن صورت همواره کار مولد در انتظار فارغ التحصیلان رشته کشاورزی خواهد بود و آن روز حتما مبارک است.

 

مهدی گلباف بنادکی
مقاله قبلیاستمرار و عادت پذیری کشاورزان ضرورتی برای توسعه بیمه کشاورزی
مقاله بعدیمانع اوج‌گیری ملی «کشت و صنعت جیرفت» نشویم

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید