گاوها مشتریان جدید مایکروسافت

0
این شرکت نرم افزاری با شرکت تعاونی لبنیات Land O’Lakes در حال همکاری است تا  گاوها را به سنسورها و تجهیزات دیگر برای بهبود بازده مجهز کند.
تولیدات جدید دره سیلیکون کسل کننده است. از زمانیکه بحران ویروس کرونا، شرایط آمریکا را وارونه کرده است، فقط انجام درست کارهای اساسی رواج یافته است. محاسبات کوانتومی هر روزه انجام می شوند و در نهایت مردم همچنان یک عکس از ما می خواهند. در حال حاضر، مردم فقط خواستار انجام  کنفرانس های ویدئویی با پزشکانشان می باشند آنهم در حالی که ماسک بر صورت دارند. و این تا حدودی گویای آن است  که چرا مایکروسافت در حال  توجه به کلاس جدیدی از مشتریانش می باشد: گاوهای آمریکایی.

کمک به کشاورزان

این روزها، مدیرعامل شرکت، ساتیا نادلا، در حال همکاری با شرکت Land O’Lakes است. که بخاطر کره تولیدی اش معروف است و سومین تعاونی بزرگ آمریکایی نیز می باشد. بعنوان بخشی از این معامله، مایکروسافت یک بستر فناوری اطلاعات ایجاد می کند. که می تواند از هوش مصنوعی برای کمک به کشاورزان برای برنامه ریزی چرخه های محصول، محافظت از خاک و برداشت بیشتر غلات، استفاده کند. این شرکت همچنین در تلاش است تا پهنای باند را برای افزایش دسترسی مناطق روستایی و تسهیل  اعتبار برای برداشت کربن، برای کشاورزان ایجاد کند.
نادلا به مسئولین سایت WIRED گفت: “مدل تجاری مایکروسافت به معنای تبلیغ فناوری به خاطر فناوری نیست.” ما می خواهیم فناوری ایجاد کنیم تا دیگران بتوانند فناوری های بیشتری تولید کنند. به عبارت دیگر، این یکی از راهکارهای نادلا از زمان به دست گرفتن مسئولیت در سال 2014 است. “با شرکتهایی که معمولاً به عنوان شرکتهای فناوری تصور نمی شوند شریک شوید.”
فرض بر این است که کشاورزی یک صنعت وابسته به داده است که اغلب در مکان هایی که داده ها سخت است انجام می شود: از انجایی که برق قطع می شود، وای فای ها کار نمی کنند و سنسورها هم در کود و گل قرار می گیرند. این صنعتی ست که هوش مصنوعی در آن به معنای تلقیح مصنوعی است، و خانواده کشاورز متوسط، به راحتی پول خود را از دست می دهد. این یکی از آخرین دستاورد صنایع برای جلوگیری از ایجاد اختلال در تجارت آنلاین است.
این صنعت برای هوش مصنوعی هم جذاب است. زیرا داده ها سالها است که جمع آوری شده است، اما هرگز به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است. نادلا در پاسخ به این سؤال كه چرا شركت وی این مشاركت را دنبال كرده است ؟ گفت:” یکی از مواردی که من نیز از آن بسیار متحیر شدم،  میزان داده و فناوری است که در حال حاضر جزئ قدیمی ترین صنایع است.”
بث فورد، مدیرعامل Land O’Lakes، گفت که به همین دلیل به این همکاری راغب شده است.  کشاورزان نسل هاست که  داده ها را جمع آوری کرده اند. Almanac کشاورز، بیش از 200 سال پیش، وضعیت هوا را پیشگویی می کرده است. داشتن داده یک چیز است. داشتن منابع ابری و هوش مصنوعی دومین شرکت با ارزش در زمین چیز دیگر. فورد در مصاحبه با WIRED گفت:” این چیزی است که از مایکروسافت دعوت به همکاری شده است. تخصص آنها در کمک به ما در درک چگونگی ضبط این داده ها و چگونگی تقویت این داده ها است.”

استفاده از سنسور

بهترین راه درک مشارکت،  گاوهایی که شیر تولید کرده اند و از آن شیر کره  تولید شده است و سپس شما  کره خود را روی نان خود می گذارید،  فکر کنید. این دو شرکت نمایی از یک گاو را دارند که همانند تصویری است که شما ممکن است تقریباً در سال 2015 برای “ارتباط انسان” در CES تصور می کردید. گاو دارای وسیله ای مانند Fitbit خواهد شد که فعالیت و دستگاه دیگری را برای اندازه گیری دمای آن اندازه گیری می کند. در گردن گاو سنسوری  قرار می گیرد که می تواند درون جایگاه شیردوشی رود ویا از آن خارج شود. همچنین یک سیستم تشخیص چهره برای شناسایی گاو هم درست می شود. سرانجام برای بهینه سازی میکروبیوم، مشاوره تغذیه هم خواهیم داشت.  بسیاری از محاسبات به سرعت و در حسگرها و سیستم های موجود در مزرعه انجام می شود.

منبع: عجایب علم

مترجم: معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلیشش علف کش خانگی، بدون آسیب رسانی به خاک
مقاله بعدیبسته حمایتی و ترویجی برای احیای مرغ آرین

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید