2 هزار هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال بازگشت

0
2 هزار هکتار از اراضی قله دماوند به بیت المال بازگشت، این خبری بود که رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اعلام کرد و مدعی شد کوه دماوند جزو انفال و متعلق به بیت المال و ثروتی بین نسلی است.. وقف قله دماوند خبر پرحاشیه‌ای بود که طی ماه‌های اخیر در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها دست به دست شد و حواشی بسیاری داشت. مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اعلام کرد: با پیگیری‌های انجام شده، سند یک پلاک دیگر از قله دماوند به مساحت ۲۲۴۵ هکتار به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور صادر شد. وی گفت: مجموع آن چیزی که به عنوان کوه دماوند می‌شناختیم ۱۰ پلاک ثبتی با مساحت ۱۸ هزار و ۲۰۰ هکتار بود که با تلاش سازمان جنگل‌ها و مراتع و کمک سازمان ثبت و اسناد املاک کشور، سند ۸ پلاک به مساحت ۱۴ هزار و ۲۰۰ هکتار به نام این سازمان صادر شد.
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: در ماه اخیر توانستیم یک پلاک دیگر به مساحت ۲۲۴۵ هکتار که در واقع همان پلاک نهم است را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سند بگیریم که مجموع اراضی تحت تصرف سازمان ملی جنگل‌ها و بازگشت داده شده به بیت‌المال امروز به ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است. تنها یک پلاک دیگر از قله دماوند باقی مانده که مساحت آن هزار و ۶۰۰ هکتار است و در تلاش هستیم و امیدواریم با تعاملی که با سازمان ثبت و سازمان اوقاف داریم سند آن را هم به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع صادر شود. منصور گفت: آن بخش‌هایی از قله دماوند که سابقه مستثنیات و غیر ملی و بخشی هم که سابقه وقفیت دارد برای ما محترم است.
گفتنی است، براساس اعلام سازمان جنگل‌ها و مراتع  تنها یک پلاک دیگر از قله دماوند باقی مانده که مساحت آن هزار و ۶۰۰ هکتار است و براساس تعامل با سازمان ثبت و سازمان اوقاف سند آن را هم به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع صادر می‌شود.
مقاله قبلیساداتی‌‌‌‌نژاد چقدر صادق است؟
مقاله بعدینگرانی مردم از کم توجهی دولت به کنترل بازار

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید