رئیسی در دام تتلوهای تجاری و وارداتچی نیافتد

0
چهارم خرداد ماه امسال دعوتنامه‌ای از سوی اتاق تعاون ایران برای برخی فعالان تجاری، بازرگانی، کشاورزی و تشکل‌های وابسته ارسال شد تا در مجمع وارداتچی‌های اتاق بازرگانی و بازاری‌های محترم و اصناف با رئیس جمهور احتمالی آینده دیدار داشته باشند و از نظرات و دیدگاه‌های وی مطلع گردند. در حالی که برای فعالان اقتصاد کشاورزی، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی و متشکل‌ها، فارغ از این‌که سوال پیش آمده بود که چرا در بین 7 نامزد تایید شده بدون نظرخواهی یا قرعه‌کشی از سوی شور، فقط رئیسی برای این دیدار انتخاب شده و 6 نفر دیگر از طرف اتاق تعاون(اتاق بازرگانی و تجار بازار و اصناف) تاکنون محلی از اعراب نیافتند، یا جدولی برای دیدار همه نامزدها اعلام نشده است. این ابهام وجود داشت که چرا چنین برنامه‌ای توسط رئیسی پذیرفته شد.
به این نکته باید توجه ویژه داشت که رئیسی همواره به تولید، جهش تولید، مانع‌زدایی از تولید، مقاومت در برابر تحریم‌ها و… دم می‌زند و درصدد جذب توده است. در این صورت شاید شایسته‌تر بود که این نامزد در یکی از بازارهای معمولی، شهرستانی، جمعه‌بازار، چهارشنبه بازار و مراکزی که مردم کم توان در آن به عرضه کالا می‌پردازند و در بین مردم عادی حاضر می‌شد.

دوره دوازدهم تتلوی فرهنگی، دوره سیزدهم تتلوی وارداتچی

مشاوران رئیسی در دوره پیش کسی را به ایشان معرفی کردند که مثلا 6 میلیون فالور و علاقمند و… داشت پس او را با بدن خالکوبی شده و با اشعار ناهنجار و ضد اخلاق و معیارهای غیراسلامی خانوادگی اما با امید به اینکه 6 میلیون رای از این طریق به دست آید آن دیدار و تایید رئیسی از تتلو هنوز هم نقل و نقل محافل است. اینک نیز مافیای واردات، تجار محترم و بازرگانانی که کارت بازرگانی و اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و انگلیس، ایران و ایتالیا، ایران و هلند و… را یدک می‌کشند با توصیه احتمالی افرادی که 8 سال پیش تتلو را در دامن رئیسی گذاشتند اینبار چنین دیدارهایی را هدایت می‌کنند یا با پیگیری شرایط و روند اصلاح به سمت نامزدی هدایت شدند که فکر می‌کنند چند میلیون رای بازار و اتاق‌ها و اصناف و دیگر تجار به رئیس جمهور شدن ایشان اعتبار بیشتری می‌دهد که قاعدتا نیازی نیست.
جالب این‌که سرمایه‌داران و گادفادرهای اصلاح‌طلبی چون مسعود خوانساری، صفایی، فراهانی، خسرو تاج و…، حتی نامزد هم جناح خود، مهرعلیزاده را هم مورد حمایت قرار ندادند یا چون از شرایط بازی خبر داشتند، دم بر نیاوردند.
شایسته‌تر بود که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با حدود یک قرن اعتبار و نام‌آوری اجازه نمی‌داد تا پوست خربزه زیر پای رئیس جمهور احتمالی آینده گذاشته شود.

 

ابوالقاسم گلباف

مقاله قبلیضرورت واردات بیش از 20 میلیون تن نهاده های دامی در شرایط خشکسالی امسال
مقاله بعدیروز جهانی شیر و تولید آب شیر در ایران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید