آیا باید تخم مرغ را بشویید یا خیر؟

0
ایالات متحده یکی از کشورهای جهان است که به جای اینکه تخم مرغ را در یخچال نگهداری کنند، در فضای آشپزخانه نگهداری می نمایند.
خانواده لیزا استیل پنج نسل است که  مرغ پرورش  می دهند. او در وبلاک و صفحه شخصی اش در فیس بوک، نکاتی درباره مرغدای را به اشتراک می گذارد.
سوالی که اغلب از او پرسیده می شود این است که آیا باید تخم مرغ ها را پس از جمع آوری از خانه مرغ ها شست یا خیر. جواب ساده و کوتاه به این سوال “نه” است.
یک لایه پوشش طبیعی بر روی تخم مرغ ها قرار دارد که  بلوم یا کوتیکول نام دارد.
این پوشش اولین خط دفاعی از تخم مرغ برای نگهداری در هوا و درمقابل باکتری ها است. پوسته تخم مرغ متخلخل است، بنابراین هنگام شستن، این سد طبیعی از بین می رود.
تخم های شسته نشده می توانند چند هفته در دمای اتاق، روی پیشخوان آشپزخانه قرار داشته باشند و همچنان  سالم و قابل خوردن باقی بمانند. اما وقتی آب به آنها برسد، باید حتما در یخچال نگهداری شوند.
تخم مرغ های خریداری شده از فروشگاه چون تمیز شده اند، باید داخل یخچال نگهداری شوند.
اگر می خواهید تخم مرغ هایتان را بشویید از اب سرد استفاده کنید. هرگز آنها را برای شستن در یک کاسه آب قرار ندهید، زیرا آب در آن نفوذ می کند و سبب رشد باکتری ها در تخم مرغ می شود. برای شستن تخم مرغ ها باید از آبی که جریان دارد استفاده کنید تا میکروبها را بشوید و ببرد. سپس اجازه دهید تا خشک شود و بعد آنها را داخل یخچال بگذارید.
وقتی تخم مرغ ها را تمیز می کنید، دیگر نیازی نیست که در موقع خوردن، را حتما آنها بشویید.

 

منبع: کشاورزی موفق

نویسنده: جودی هنکه

مترجم: معصومه صالحی وزیری

64 / 100
مقاله قبلیهمه باهم برای رشد و تغذیه پایدار
مقاله بعدیناباوری های 21 سپتامبر، روز جهانی صلح و دوستی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید