سنددار شدن اراضی کشاورزی، محوری ترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی

0
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سنددار شدن اراضی کشاورزی، محوری ترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایانا، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست با مدیران سازمان های امور اراضی در استان ها با بیان این که محوری ترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم، سنددار کردن اراضی کشاورزی است، اظهار کرد: باید تا پایان دولت سیزدهم جشن سنددار شدن تمام اراضی کشاورزی کشور را برگزار کنیم.
وی افزود: سند، هویت و مالکیت کشاورز است و با این کار می توانیم از کاربری اراضی ملی حفاظت کنیم.
ساداتی نژاد تاکید کرد: دادن سند به کشاورز ایرانی به معنی صیانت از اراضی دولتی است.
وی تصریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۱ سازمان امور اراضی کشور یک ردیف درآمد-هزینه خواهد داشت و تمام هزینه هایی که این سازمان متحمل شود، بازگشت داده خواهد شد.

بررسی اراضی ملی و کشاورزی با استفاده از ماهواره ها قابل بررسی هستند

وزیر جهاد کشاورزی بر استفاده از فناوری در اراضی تاکید کرد و ادامه داد: اراضی ملی و کشاورزی با استفاده از ماهواره ها قابل بررسی هستند و پس از آن با کمک پهپادها می توانیم نواقص را برطرف کنیم.
وی افزود: یگان حفاظت امور اراضی باید تجهیز شود و ما از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد.
ساداتی نژاد با بیان این که تفویض اختیارات به استان ها از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: باید به استان ها اختیارات کامل بدهیم و در ستاد ناظر عملکرد آن ها باشیم تا اهداف با سرعت بیشتری اجرا شود.
وی یادآور شد: برگزاری جشن سنددار شدن اراضی خرم دره در ۲۲ بهمن ماه امسال، آغاز کار است و این کار باید با سرعت در تمام کشور اجرایی شود که نیازمند عزم و تعهد جدی است.
وزیر جهاد کشاورزی با اعلام حمایت از نیروهای سازمان امور اراضی در استان ها، خاطرنشان کرد: بدون تبعیض و توصیه کار خود را پیش ببرید و کار را به نفع مردم به اتمام برسانید.

لزوم جلوگیری از خرد شدن زمین

وی افزود: کشاورزی که ۳۰ سال است در اراضی ملی کشاورزی می کند، نیاز به سند تک برگ دارد؛ پس این اقدام را انجام دهید تا بتوانید از اراضی ملی در مقابل تغییر کاربری و خرد شدن جلوگیری کنید.
ساداتی نژاد با اشاره به این که سنددار شدن و عدم مجوز به تقسیم اراضی از خرد شدن زمین جلوگیری می کند، عنوان کرد: ما می توانیم با ارائه تسهیلات و بسته های تشویقی مانند تخصیص کود و بذر و سم رایگان به مدت ۳یا ۵ سال و ایجاد تعاونی های محلی، مالکان اراضی خرد را به تجمیع و تشکیل کشت صنعت ها ترغیب کنیم که این اقدام به ارتقا بخش و امنیت غذایی منجر می شود.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: صدور سند برای اراضی کشاورزی یکی از معیارهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی برای ارزیابی روسای سازمان ها خواهد بود.

انتهای پیام/

66 / 100
مقاله قبلیخراسان جنوبی ایستاده در غبار
مقاله بعدیکشتار دام‌های مولد با برخورد قهری متوقف نمی‌شود

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید