اینو بخور، اونو نخور

0

امکان افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه با نوشیدن شیر گاو

زنجیره صنعت گاوداری باید به این سوال پاسخ گوید که آیا این اتهام به شیر گاو وارد است که برای زنان مشکلات آفرین می‌شود یا خیر؟

دلایل بسیاری وجود دارد که یک رژیم غذایی حاوی شیر گاو امکان ابتلا به خطر سرطان سینه را افزایش می‌دهد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نوشیدن روزانه یک لیوان شیر، به طرز شگفت‌آوری زمینه ابتلا به سرطان سینه در زنان را افزایش می دهد.
بررسی جدیدی که اخیراً توسط انستیتو ملی سرطان از سوی بنیاد جهانی تحقیقات سرطان به عمل آمده، نشان می دهد، زنانی که روزانه از شیر گاو استفاده می‌کنند، خطر ابتلا آنان به سرطان سینه تا 80 درصد نسبت به زنانی که از شیر سویا استفاده می‌کنند بیشتر است.

به شهادت 52 هزار زن

در مطالعه و بررسی طولانی مدت 7 ساله ای که هدف آن مقایسه سلامتی دو گروه از زنان که از شیر گاو و شیر سویا استفاده می‌کردند، بود، حدود 52 هزار و هشتصد زن  شرکت کردند. یکی از جزئیات مهم این بررسی، تأثیر جیره‌های غذایی گیاهی و حیوانی بود. برای اجرای این تحقیق از تمام زنان خواسته شد که به تمام جزئیات پرسشنامه ای که در اختیار آنها قرار می گرفت، پاسخ دهند. بنحوی که در دوره زمانی  24 ساعت، رژیم‌ غذایی و ادرار آن‌ها مورد بررسی قرار می گرفت.
نتایج حیرت‌آوری که به دست آمد، نشان داد که در بیش از یک هزار زن، سرطان سینه، پیشرفت کرده بود.
محققان دریافتند زنانی که روزانه یک لیوان شیر گاو مصرف کرده‌اند احتمال پیشرفت سرطان در آن‌ها تا 50 درصد افزایش یافته و آن‌هایی که روزانه 2 یا 3 لیوان شیر خورده‌اند این احتمال در آنها به 80 درصد رسیده است.
البته این بررسی نمی‌گوید که حتماً 50 درصد زنانی که یک لیوان شیر گاو می‌خورند، مبتلا به سرطان سینه می شوند، بلکه این مطالعه، میزان احتمال را ارائه می‌دهد. میانگین این بررسی‌ها 12 درصد بوده است. بنابراین هر زنی که در محدوده این 12 درصد باشد، در صورت تداوم مصرف، این خطر برایش تا 50 درصد افزایش می یابد.

شیر سویا و کاهش ابتلا به سرطان سینه

اما برای زنانی که از شیر سویا استفاده کردند هیچ یک از این درصدها در افزایش خطر پیشرفت سرطان سینه در آنها دیده نشد. در واقع انجمن سرطان آمریکا می‌گوید که بسیاری از مطالعات جاری بر روی مصرف شیر سویا و سایر مشتقات آن امکان ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد.

منبع: گوگل

مقاله قبلیدر زمان کرونا میوه‌ها و سبزی‌ها را چگونه بشوئیم.
مقاله بعدیکشته شدن دامها توسط پشه ها بعد از طوفان لوییزیانا

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید