کارآفرینی کشاورزی

0
بازار کار دائماً در حال تغییر است. اکنون با وجود انقلاب دیجیتال و تحول دیجیتال در همه جا ، شاهد تغییر کامل حرفه ها هستیم. کشاورزی یکی از قدیمی ترین بخشهای بازار کار است ، البته کشاورزی نیز تغییر خواهد کرد. در سال های آینده این تغییرات بیشتر خواهد شد.

کشاورزی سنتی دیگر وجود ندارد

مشاغل کشاورزی سنتی اکنون متفاوت است. امروز کشاورز بودن هیچ ارتباطی با کشاورز بودن در 20 سال پیش ندارد. مفهوم تجارت کشاورزی در این بخش نفوذ کرده است. اما دقیقاً تجارت کشاورزی چیست و چگونه می تواند به جوانان کمک کند تا به عنوان یک حرفه آینده دار به کشاورزی برگردند؟
طبق وب سایت های عمده مالی ، تجارت کشاورزی شامل فعالیت های تجاری و مرتبط با کشاورزی است. تجارت در بخش كشاورزي، تجارتي است كه شامل تمام مراحل لازم براي ارسال يك محصول كشاورزي به بازار است. از تولید تا توزیع.

تغییر در بخش کشاورزی

امروزه ، در سراسر جهان ، تجارت های کشاورزی یکی از مولفه های مهم اقتصاد هستند. به ویژه در کشورهایی که دارای بسیاری از اراضی روستایی هستند و هم مرز با بسیاری از کشورهای دیگر هستند ، محصولات کشاورزی صادر می شوند. با این حال ، برای درک تجارت کشاورزی باید در معنای مفهوم عمیق تر فرو رفت.
یک شرکت کشاورزی باید تمام جنبه های مختلف ایجاد یک محصول کشاورزی را مورد بازرسی و تحول قرار دهد. محصولات کشاورزی می تواند از محصولات حیوانی تا برداشت میوه و سبزیجات باشد. از آنجا که حرفه کشاورزی شامل تکنیکی است که کشاورزان برای پرورش دام ، برداشت میوه و سبزیجات و غیره استفاده می کنند.

 

در نظر گرفتن کل مراحل

با شروع ، اولین چیزی که تجارت کشاورزی را از یک کار عادی کشاورزی جدا می کند ، فناوری است. امروزه ، کشاورزان برای ردیابی عملیات برداشت و هدایت آنها از همه نقشه ها گرفته تا GPS استفاده می کنند. دستگاههایی که اکنون از آنها استفاده می کنند اساساً می توانند خود را رانده و در نتیجه ، فرآیند تولید و برداشت دو برابر یا حتی سه برابر سریعتر می شود.
فرآوری گیاهان و همچنین محصولات حاصل از حیوانات نیز ارتقا یافته است. در نتیجه ، جمع آوری ، بسته بندی و حمل همه چیز از دام تا میوه اکنون بیش از هر زمان دیگری آسان است. آنچه که تجارت بزرگ را تعریف می کند نوآوری و در نتیجه آن مشارکت شما نقشی محوری در تحول بخش خواهد داشت.

کارآفرینی و نوآوری در کشاورزی

کارآفرینی کاملاً نوآوری است. یک کشاورز جوان که تجربه زیادی در کشاورزی دارد ، نیازها را می داند و می تواند شکافی را که کسب و کار آنها را به مرحله بعدی می رساند ، شناسایی کند. با توانایی دستیابی به راه حلی که می تواند کاربرد تکنولوژیکی داشته باشد ، بلافاصله یک کشاورز کارآفرین تبدیل می شود. همه چیز از بسته بندی و ارسال محصولات ، برداشت محصول برای کاشت بذرها نمی تواند یک راه حل ابتکاری را پنهان کند و به همین دلیل یک کار کارآفرینی است.
مهمترین عاملی که باید در مورد کارآفرینی کشاورزی مراقب باشیم این واقعیت است که می تواند با بسیاری از انواع دیگر مشاغل ترکیب شود. به عنوان مثال ، مانند یک کشاورز که یک کارآفرین نیز است ، شما می خواهید برای محصولات خود یک مارک تجاری ایجاد کنید و به درستی تبلیغ کنید.

به کارگیری دستاوردهای جدید فن آوری و متخصصان

این کار بازاریابان مستقل یک شرکت بازاریابی است. در عین حال ، شما می خواهید تحت پوشش مالی قرار بگیرید ، این بدان معناست که یک حسابدار یا یک شرکت حسابداری با تخصص خاص برای رفتن به بخش مورد نیاز شما است. در همان زمان ، هنگامی که شروع به توسعه تجارت خود می کنید ، به افراد عملیاتی بیشتری احتیاج خواهید داشت و شاید افراد مختلفی از بخشهای مختلف با تخصص متفاوت بتوانند کسب و کار خود را به سطح بالاتری برسانند.
شما باید بدانید که ، مشاغل کشاورزی و کشاورزی که عامل فناوری را در فعالیت های خود اضافه نکنند ، به احتمال زیاد طی چند سال آینده شکست خواهند خورد. استفاده از فناوری جدید برای ادامه رقابت در سطح جهانی برای مشاغل بسیار حیاتی است. اگر می خواهید محصولات کشاورزی شما همچنان در تولید ، کیفیت و البته فروش افزایش یابد ، باید از آخرین دستاوردهای فناوری برای بخش خود استفاده کنید.

در پایان

راه اندازی تجارت کشاورزی آسان نیست. شما به سرمایه نیاز خواهید داشت ، باید زمان زیادی را اختصاص دهید و به احتمال زیاد به تخصصی احتیاج خواهید داشت که ممکن است در این لحظه از آن برخوردار نباشید. چه به دنبال بودجه باشید یا سرمایه مورد نیاز خود را دارید و از متخصصان این حوزه برای کمک به راه اندازی کمک می گیرید ، همیشه به یاد داشته باشید که کلید شما نوآوری خواهد بود.
برای کمک به شما به فناوری نیاز دارید ، به ایده های ابتکاری و مهمتر از همه ، همیشه باید یک قدم جلو بروید. در تجارت کشاورزی و کارآفرینی چیزی به عنوان خط پایان وجود ندارد. هرچه بیشتر تلاش کنید ، ایده های بیشتری خواهید گرفت و احتمال پیشرفت در کسب و کار ، تکامل در شیوه های کارآفرینی و افزایش اوضاع همیشه به سطح بالاتری وجود دارد.

 

منبع:ied.eu

مترجم: صدف وزیری

مقاله قبلیتضعیف صنعت مرغداری توسط دولت
مقاله بعدیتضاد منافع بازرگانی دولتی در خرید گندم داخلی یا سورچرانی به امید واردات گندم !

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید