پانزده نژاد سگ با عمری طولانی

0
یک فرمول علمی مطلق برای تعیین میانگین عمر سگ وجود ندارد، اما بیشتر توله سگها حدود یک دهه با همدیگر معاشرت می کنند.
طبق کتاب رکوردهای جهانی گینس، طولانی ترین عمر سگ که تاکنون ثبت شده است، بلوئی، یک سگ گله استرالیایی بود که نزدیک به 30 سال عمر کرد!

کدام نژادهای سگ بیشترین عمر را دارند؟

جری کلاین، DVM ، رئیس دامپزشکی کنل کلاب آمریکایی است. او می گوید تحقیقات نشان می دهد طول عمر سگ های بزرگتر تقریبا 7 تا 10 سال است و امید به زندگی سگ های کوچکتر 13-16 سال می باشد.
کلاین می گوید: “نژادها در گروه توی ، بعضی از تریرها و سگهای گله استرالیایی عمری طولانی دارند.اما طولانی ترین عمر سگی که من شخصا دیدم مربوط به یک Schipperke بود- یک نژاد سگ کوچک بلژیکی- که 23 سال داشت.”
کلاین اضافه می کند طول عمر، در درجه اول توسط ژنتیک تعیین می شود، اما تحت تأثیر انتخاب سبک زندگی نیز است که بر چگونگی “تربیت” یک سگ (یا یک شخص) تأثیر می گذارد.
کلاین می گوید: ” برای یک زندگی با کیفیت و طولانی مدت، مراقبت های سلامتی بسیار مهم است. با دریافت یک رژیم غذایی مناسب و با کیفیت، داشتن فعالیت بدنی مناسب و منظم و تحریکات ذهنی، و با رعایت توصیه های دامپزشکی برای آزمایشات سالانه یا نیمه سالانه سلامتی، سگ شما برای داشتن یک زندگی طولانی تر و سالم، تمایل بیشتری خواهد داشت.”

طولانی ترین نژاد سگ زنده: Chihuahua

این سگ رسمی مکزیک در رقابت برای این مقام برتر همراه با سگ گله استرالیایی است. چی ها، همانطور که صاحبان شان اغلب آنها را صدا می زنند، درخشان ، کنجکاو و پر از انرژی و شجاع هستند. آنها بسیار وفادار نیز هستند.

توجه داشته باشید که اندازه سگ در کوتاهی و بلندی عمر آن تاثیر دارد. سگ کوهستانی آرام Bernese، معمولا بین 60–110 پوند( 30 تا 55 کیلوگرم) است، که به طور متوسط هفت سال زندگی می کند، در حالی که Chihuahua خونسرد، حدود 3–6 پوند( 2 تا 3 کیلوگرم) وزن دارد، ممکن است تا 18 سال همراه شما باشد.

کوچکترین نژاد سگ با عمر طولانی: یورکشایر تریر (یورکی)

درست هم اندازه Chihuahua است ولی مانند دستمالی چروکیده است. Yorkie یک انتخاب محبوب در میان افرادی است که به دنبال سگهایی هوشمند و قابل آموزش با شخصیت های بزرگ می باشند. این جنجال های کوچک به طور متوسط 11-15 سال بازی پر سر و صدا و عاطفه محبت دارند.

نژاد سگ با عمر طولانی برای والدین حیوانات خانگی فعال: سگ گله استرالیایی

انرژی اکتان بالا، هوش زیاد و اخلاق کاری قوی سگ گله استرالیایی او را به نژاد سگی با دوام تبدیل کرده است که برای افرادی با سبک زندگی فعال نیز عالی است. غیر معمول نیست که این سگ گله وفادار تا 16 سال بهترین دوست شما باشد.

نژادهای کمی از انجام کار شادتر از این نژاد هستند، بنابراین مطمئن باشید که اگر به سگ گله استرالیایی خود ورزش و فرصت های زیادی برای غنی سازی جسمی و روحی بدهید او بهترین زندگی خود خواهد داشت.

طولانی ترین عمر نژاد سگ های سگ شکاری: داشوند

اگر او یک سگ سرخپوش، داکسی، سگ سوسیس، ونی یا داشی باشد، 12-16 سال مال شما خواهد بود! زمانی طولانی عاشق این توله سگ سرسخت، برونگرا و بازیگوش خواهید بود.
نژاد داشوند بسیار مورد احترام است، در ضمن داشی مأمور بازی های تابستانی المپیک 1972 در مونیخ بود.

بهترین نژاد سگ با دوام طولانی برای زندگی در آپارتمان: پادشاه طاغوتی چارلز اسپانیل

بدون تردی ، این سگ نجیب زاده و دوستانه-کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل- مقام و شهرت خود را به عنوان یک همراه شایان ستایش برای بچه ها، سالخوردگان و سایر حیوانات خانگی خانگی به دست آورده است.
عمر طولانی این سگ ها تا سن 18 سالگی نیز می رسد و عاشق دویدن و بازی هستند – اما به همان اندازه هم از نشستن روی یک کاناپه و بی حرکت بودن برای چند ساعتی هم راضی هستند.

نژاد سگ ‘Hypoallergenic’ با طولانی ترین زندگی: پودل اسباب بازی

در واقع هیچ چیزی به عنوان سگ “ضد آلرژی” وجود ندارد: فقط توله هایی که به پروتئین واکنش کمتر نشان می دهند و مشکلات ریزشی در آنها کمتر است.اما اگر یک همسفر سگ دوست داشتنی می خواهید و می توانید کمی با عطسه کنار بیایید، توله سگ توی با طول عمری بین 10 تا 18 سال، بهترین گزینه است. او همه چیز تمام است فقط پرواز نمی کند!

کوتاهترین سگ با عمر طولانی: لهاسا آپسو

نگذارید که آن گیسوهای زیبا و آراسته شما را فریب دهند. این توله تمام انچه را که برای پز دادن در صفحات اینستاگرامتان می خواهید دارد. این توله سلطنتی در ابتدا برای محافظت از کاخ های تبت و صومعه های بودایی پرورش داده شد. اعتماد به نفس، بازیگوشی و وفاداری او به شما طوری است که به مدت 12-15 سال از آن لذت خواهید برد.

محبوب ترین نژاد سگ با عمر طولانی برای کودکان: بیگل

اگر کودک شما برای بهترین دوست خزدار التماس می کند، این سگ شکاری شایان ستایش و ملایم همان است، و طول عمر این سگ حدود 10-15 سال است. بیگل محبوبیت بی حد و حصر دارد، و همچنین انرژی کافی برای همراهی با حتی پر سر و صدا ترین بچه ها را دارد! آنها همچنین ردیاب های کوچک عالی برای شکارچیان نیز می باشند!

نژاد هیبریدی با طولانی ترین عمر: کوکاپو

ترکیبی دلپذیر از بهترین ویژگی هایی که یک کوکر اسپانیل و یک پودل می تواند ارائه دهد، کاکاپو خوش شانس و سریع و هوشمند می تواند تا 15 سال یک همراه خانوادگی مورد استقبال باشد – حتی گاهی هم بیشتر!


این توله سگ انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به آلرژی است و سگهای درمانی بسیار خوبی هستند.

سگ با محبت با طولانی ترین عمر: مالتیایی

یکی دیگر از همراهان کاهنده آلرژی کاهش این توله سگ با موهای بزرگ با نژادی باستانی است. ترکیبی از مغز و زیبایی، سگهای مالتایی از مهربون ترین توله سگهایی هستند که می شناسید. بازیگوش اما تمیز نیستند، آنها به راحتی قابل آموزش هستند و از این فرصت لذت می برند تا 12-15 سال شما را فریب دهند.

نژادی از سگ های توی با طول عمری زیاد: پاپیلون

نه به اندازه Chihuahua یا Yorkie، بلکه تا اندازه ای دلفریب و باهوش هستند، پاپیلون سلطنتی را می توانید در موزه های هنر هم ببینید: گویا، رامبراند، روبنس، و تولوز-لوترک، در اغلب نقاشی ها دیده می شوند.
به طور متوسط 14 تا 16 سال سن دارد و همراهی طولانی مدت خواهد بود.

سگ لپ(لیس بزن) با عمری طولانی: پومرنیایی

بدنی پر از کرکهای بلند! در نگاه اول، هرگز نمی توانید حدس بزنید که پومرنیایی ها پسر عموی سگهای سورتمه شمالی هستند. اگرچه ممکن است نتوانند تا اندازه ای روی پاهای کوتاه خود حرکت کنند، اما سالم و خوش قلب هستند- معمولاً 12 سال یا حتی بیشتر عمر می کنند.

پوم ها در خارج از خانه می مانند و بازیگوش هستند، و سگهایی عالی برای صاحبان حیوانات خانگی می باشند و آموزش آنها هم آسان است.

باهوش ترین سگی که مدت طولانی زندگی می کند: شپهرد استرالیایی (Aussie)

آمادگی و چابکی در صورت شپهرد استرالیایی به وضوح دیده می شود. برای هرچیزی! این سگهای بسیار روشنفکر و وفادار در انجام وظایف عالی عمل می کنند، به همین دلیل بسیاری از آنها گله داران دام، مجریان رقابتی و بخشی از تیم های جستجو و نجات و پلیس هستند.
سگ Aussies با طول عمر 12-15 سال سگ های خدماتی عالی هستند.

طولانی ترین عمر سگ زنده که غیرمعمول به نظر می رسد: چینی تاج دار بی مو

آیا کسی هست که چنین توله سگ منحصر به فردی را دوست نداشته باشد؟
هم سگهای تاج دار چینی بدون مو و هم ‘پوست پفکی’ همراهانی شیرین، مورد توجه و با دوام هستند، حداقل سن آنها 13 سالگی است اما اغلب به سنین بالاتر نیز می رسند.آنها به ورزش زیادی احتیاج ندارند اما دوست دارند بیشتر وقت شان را با شما بگذرانند.

نژاد سگ با دوام ورزشی: راسل تریر

این تریر و سگ گله استرالیایی جزء چابک ترین سگها است. تعداد کمی از سگ ها می توانند با سرعت و شدت لیزری راسل تریر رقابت کنند، به همین دلیل است که راسل دوست داشتنی همیشه باید فعال و درگیر باشد.

طول عمر مفید این سگ 14 سال است، و پر از انرژی می باشد.

منبع: یاهو لایف
نویسنده: تریسی ال. کیلی
مترجم: معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلیکدو حلوایی ارزشمندتر از پخت و پز
مقاله بعدیبه مناسبت روز جهانی خاک

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید