توپیدن معاون اول رئیس جمهور به ساداتی نژاد

0
دل‌نوشته جوانی فعال در فضای مجازی حکایت از دقت نظر معاون اول رئیس جمهور، دکتر مخبر بر کار وزارت جهاد کشاورزی و رصد کردن قیمت‌ها دارد. در این نوشته به نوعی ثابت شده که قیمت‌گذاری دستوری حتی در 500 متری وزارت جهاد کشاورزی و یا خیابان پاستور هم کاربرد ندارد و مثلاً در یک مسیر 300 متری خیابان کارگر، حدفاصل میدان انقلاب تا پارک لاله یک شانه تخم مرغ که وزارت جهاد کشاورزی قیمت رسمی برای آن اعلام کرده با 5 نرخ متفاوت عرضه شده است. اصل ماجرا را بخوانید.
ریاحی‌پور، فعال مجازی نوشت: دیشب طرفای ساعت۲۱، میدون انقلاب از تاکسی پیاده شدم، میخواستم یکی از دوستان را زیارت کنم، حرکت کردم به سمت کارگر شمالی. اول خیابون کارگر شمالی همین طور که داشتم تند تند راه می رفتم، یکدفعه چشمم افتاد به جناب مخبر. معاون اول رئیس جمهور. خودش بود و یک همراه.
یکی دو دقیقه زیر نظر داشتمش ببینم چیکار میکنه و از طرفی‌ام دوست داشتم واکنش مردم را ببینم. دیدم تک تک میرود داخل مغازه ها و قیمت می گیرد. تو دلم گفتم دمش گرم اما فایده نداره باید یه عکس بگیرم و منتشر کنم. این شد که عکس اول را گرفتم، تا عکس را گرفتم یک بنده خدایی گفت چرا از دور می گیری برو جلو نترس: از دوستان محافظ بود.

مخبر در میان مردم

گفت برو پیش دکتر و من رفتم و خودش ماند همان عقب. رفتم نزدیک مغازه شدم، جناب مخبر اومد بیرون، شروع کردیم سلام علیک و احوال پرسی و خودم معرفی کردم و خداقوت گفتم و جناب مخبر کلی گرم گرفت با ما و بغلمان کرد و سریع هم فهمید بچه خوزستان هستم و از درس و کار و.. ما پرسید. بعد از احوال پرسی و خداقوت؛ بهشون گفتم حقیقتا از یک چیز خیلی ناراحت و از یه چیز خیلی خوشحال شدم. اولا از این خوشحالم که پیگیر میدانی مشکلات معیشتی مردم هستید و بعد از مدت ها حسرت دیدن مسئولان بین مردم، امشب شمارا بدون هیچ تکلفی در حال پرسه زدن در بازار می بینم. ثانیا از این ناراحتم که چرا مردم شمارو نمی شناسن. مردم امروز تقریبا اکثرا فکر میکنن مسئولان هیج اطلاعی از مشکلات و… ندارند و باورشون نمیشود معاون اول رئیس جمهور اینطور بین مردم باشد؛ ای کاش شما را می شناختند تا اولا مشکلات خودشان رو بگویند و ثانیا نقطه امیدی در دلشون ایجاد بشود.

توپیدن مخبر به وزیر جهاد کشاورزی

صحبت اولیه‌ام که تموم شد؛ خیلی عجله داشتم. دیرم شده بود. آمدم خداحافظی کنم که یکدفعه دستم را گرفت. تعجب کردم. ازم خواهش کرد اگه امکانش هست کل مسیر تا پارک لاله رو در بازدید از مغازه ها کنارشون باشم. با اینکه دیرم شده بود ولی برام جذاب بود مواجه مردم و معاون اول رئیس جمهور رو ببینم و از وضعیت قیمت ها هم دقیق تر مطلع بشیم. تک به تک مغازه رو دو نفره رفتیم سر زدیم، حتی محافظ محترمم دیگه خیلی کنارمون نبود. یه نمونه فقط از وضعیت اسف بار بازار بگم. در همین راسته اول کارگر شمالی تا پارک لاله ۵ قیمت متفاوت تخم مرغ رو شاهد بودیم. جناب مخبر گفت امروز بسیج رو دستور دادیم بحث نظارت بر مغازه ها و قیمت ها انجام بدن. اعصابش داغون شده بود. همان جا زنگ زد وزیر کشاورزی آقای ساداتی نژاد و کلی به او توپید، رو بلند گو ام گذاشت تا من بشنوم. بنده خدا جناب وزیر کلی استرس گرفته بود.

معاون اول بی تکلف

جالبه بازم تو کل مسیر هیچ کس ایشون رو نشناخت‌بغیر از دو جوانی که تو عکس دوم می ببینید، که اتفاقا اونا هم دزفولی بودن و شروع کردن با لهجه شیرین دزفولی با جناب مخبر صحبت کردن و آخرشم عکس یادگاری گرفتن و رفتن.
تو مسیر از موقعیت استفاده کردم و از اندیکا و استانداری خوزستان تا داستان وزیر آموزش و پرورش و ستاد اجرایی و.. سوالاتم رو پرسیدم و نکاتی ام ایشون گفتند.
آخرشم گفت بیا بریم خونه و… منم گفتم خوابگاه خدمت باشیم و… گفت حتما یه سر خوابگاه تون سر میزنم.
خلاصه اینم روایت بازار گردی دیشب ما با جناب مخبر. با همه نقد هایی که به ایشون و باقی آقایون دولتی دارم و داریم، این روحیه مردمی و پیگیری میدانی و بی تکلف مسئولین ارشد مملکت، قابل ستایش است.
والسلام.
مقاله قبلیپلیس بازی قیمت‌گذاری؛ تا ثریا می‌رود دیوار کج
مقاله بعدیسیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مرغدار چاره‌ساز نبود

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید