خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزی جنوب فارس

0
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون رقمی افزون بر هفت هزار میلیارد ریال خسارات ناشی از سیل به بخش کشاورزی جنوب فارس اعم از زراعت، دام و طیور، باغ ها، شیلات و سیستم های آبیاری تحت فشار برآورد شده است که احتمال افزایش این رقم وجود دارد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایرنا، محمدمهدی برومندی در بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان فارس اظهار داشت: بارش‌های سیل‌آسای روزهای ۱۲ و ۱۳ دیماه جاری، محصولات بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین های زراعی در مناطق سیل زده استان فارس را با خود بُرد و خسارت در این بخش بسیار سنگین است.
وی بیان کرد: سیل همچنین ۱۲۳ حلقه چاه کشاورزی را در فارس تخریب کرد و بیش از ۶ هزار قطعه مرغ خانگی در مناطق سیل زده را نیز از بین برده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس در حالی که با تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات زراعی و باغی رتبه نخست را در کشور داراست و ویترین بخش کشاورزی ایران بشمار می رود و در حقیقت معیشت اصلی مردم در این حوزه است نیازمند عزم جدی و راسخ دولت برای حمایت و پشتیبانی بی دریغ برای جبران خسارات ناشی از سیل به کشاورزان این منطقه هستیم.
او تصریح کرد: سیل به بسیاری از تاسیسات زیربنایی، جاده های دسترسی بین مزراع، چاه های آب کشاورزی، شیلات، باغ ها و سایر زیرمجموعه های خش کشاورزی این منطقه خسارت وارد کرده است.
برومند اضافه کرد: سیل در شهرستان لامرد استان فارس نیز رقمی افزون بر هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان زیان زده است.
62 / 100
مقاله قبلیذخایر شکر کشور ۲۵ درصد افزایش یافت
مقاله بعدیتخصیص ۱۰۰ درصدی یارانه‌ تامین نهاده‌ها از سوی دولت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید