بادمجان های غول پیکر از گلخانه های پشت بام

0

بزرگترین گلخانه سقفی جهان در مونترال

این بزرگترین گلخانه سقفی جهان است که در مونترال افتتاح شده است تا تقاضای روزافزون غذاهای تولید محلی را برآورده کند.
مشخصا پشت بام ها در قلب دومین شهر بزرگ کانادا، اولین انتخاب مناسب برای کشت سبزیجات ارگانیک نیستند ،اما شرکت Lufa Farms روز چهارشنبه 26 آوت 2020 این تاسیسات را که به وسعت 15000 متر مربع ،یا تقریباً به اندازه سه زمین فوتبال است افتتاح کرد.سخنگوی این شرکت، تیبالت سورره در حالیکه اولین برداشت بادمجان های غول پیکر را به نمایش می گذاشت، به خبرگزاری فرانسه گفت: “مأموریت این شرکت تولید مواد غذایی در محل زندگی مردم و به روشی پایدار است.
این چهارمین گلخانه سقفی است که این شرکت در شهر برپا کرده است. اولین گلخانه که در سال 2011 ساخته شد ، زمینه جدیدی را برای کار فراهم نمود واز آن زمان ، رقبا این ایده جدید را دنبال و اجرا کردند. از جمله شرکت American Gotham greens ، که هشت گلخانه در پشت بام های نیویورک ، شیکاگو و دنور ساخته است و همچنین French Urban Nature که در حال برنامه ریزی برای ساخت یک گلخانه ی سقفی در پاریس تا سال 2022 است.
یک سوپرمارکت محلی مونترال نیز از سال 2017 مجموعه ای از سبزیجات پرورش سقفی خود را که به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با تغییر اقلیم “سبز” شده بود ، ارائه داده است.

افتتاح گلخانه پشت بام وزارت کشاورزی ایران، دیدار به قیامت!

در همین حال وزارت جهاد کشاورزی 5 سال است که پشت بام دو برج 8 طبقه و 16 طبقه خود را که مساحتی بیش از 1500 مترمربع دارد برای احداث گلخانه به مناقصه گذاشته و اخباری مبنی بر این تصمیم منتشر کرده است اما ساختمان در حال مستهلک شدن است و از گلخانه خبری نیست که نیست!

 

منبع: یورو نیوز
مترجم: علی گلباف

مقاله قبلیضرورت رایزن کشاورزی و استقرار در سفارتخانه‌ها
مقاله بعدیمحصولات گواهی شده ضامن سلامت و امنیت غذایی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید