ابلاغ سیاست‌های اعطای تسهیلات بانکی به فعالیت‌های زنبورداری

0
شیوه‌نامه اجرائی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور شامل سیاست‌های معاون امور تولیدات دامی درخصوص اعطای تسهیلات بانکی به فعالیت‌های زیر بخش دامپروری از جمله زنبورداری به سازمان‌های جهادکشاورزی استان‌ها ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران، «حسین دماوندی‌نژاد» معاون امور دام وزیر جهادکشاورزی، ۷ آذر ماه ۱۴۰۰ خورشیدی پیرو نامه شماره ۴۶۸۱۶/ ۹۵۰/۱۴۰۰ مورخ ۱۸/۸/۱۴۰۰ مشاور برنامه‌ریزی این معاونت به معاون بهبود تولیدات دامی هر استان، شیوه‌نامه اجرائی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور، سیاست‌های معاون امور تولیدات دامی درخصوص اعطای تسهیلات بانکی به فعالیت‌های زیر بخش دامپروری از جمله «زنبورداری» را ابلاغ کرد.
در این شیوه‌نامه که بخش «الف» آن به پرورش انواع طیور اختصاص یافته، دو موضوع سرمایه در گردش برای همه واحدهای پرورش طیور دارای پروانه بهره‎‌برداری معتبر و همچنین سرمایه‌گذاری در قالب ۳ بخش بازسازی، نوسازی و تجهیز تمام واحدهای پرورش طیور دارای پروانه بهره برداری معتبر؛ تکمیل و بهره‌‎برداری واحدهای نیمه تمام پرورش طیور مطابق شیوه‌نامه ابلاغی بند الف تبصره ۱۸ و همچنین تکمیل، توسعه و تجهیز زنجیره‌های تولید مورد توجه قرار گرفته است.
بخش «ب» این شیوه نامه به پرورش انواع دام اختصاص یافته که سرمایه در گردش کلیه واحدهای فعال پرورش دام دارای پروانه معتبر؛ ایستگاههای تولیدکننده مواد ژنی (تولیدکننده اسپرم) دام سنگین و سبک فعال؛ واحدهای دامداری کوچک روستائی و دارای کارت شناسائی فعال و همچنین واحدهای فعال بهبود مدیری گله‌های شیری DHI لحاظ شده است و در زمینه سرمایه‌گذاری نیز« ایجاد، تکمیل و توسعه همه واحدهای دامداری؛ بهسازی، نوسازی و تجهیز واحدهای پرورش دام؛ تکمیل، توسعه و تجهیز زنجیره‌های تولید؛ تکمیل و احداث ایستگاه‌های جمع‌آوری شیر؛تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه‌های شیر موجود مورد توجه قرار گرفته است.
و اما بخش «ج» این شیوه نامه به «زنبورعسل» اختصاص یافته که در آن «سرمایه در گردش» برای «تمام واحدهای زنبورداری فعال» و سرمایه‌گذاری برای «ایجاد، توسعه، تجهیز و نوسازی واحدهای زنبورداری» تعیین شده است.
و البته این دسته‌بندی در مورد نوع چهارم دام «د»، شامل «نوغانداری است» که سرمایه در گردش آن مشمول تمام جایگاه‌های پرورش کرم ابریشم و کارگاه‌های ابریشم‌کشی صنعتی، سنتی و خانگی است و سرمایه‌گذاری نیز در ایجاد، توسعه، تکمیل، نوسازی و بازسازی همه جایگاه‌های پرورش کرم ابریشم و جایگاه‌های ابریشم‌کشی صنعتی، سنتی و خانگی تعریف شده است.
بر اساس این شیوه‌نامه، تمامی مراحل کنترل، نظارت و ارزیابی موارد فوق بر عهده سازمان جهادکشاورزی هر استان گذاشته شده است تا گزارش عملکرد مربوطه را در مقاطع سه ماهه به معاونت امور دام جهادکشاورزی ارسال کنند.
انتهای پیام/
63 / 100
مقاله قبلیافزایش قیمت نهاده ها در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
مقاله بعدیصحبت های تکان دهنده کلانتری درباره وضعیت آبی کشور

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید