برداشت 120 هزار تن وش پنبه از مزارع کشور

0
نزدیک به ۱۲۰ هزار تن وش پنبه تاکنون از مزارع کشور برداشت شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح توسعه پنبه وزارت جهاد کشاورزی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: از ۱۲۰ هزار تن وش پنبه برداشت شده تاکنون حدود ۱۰۰ هزار تن تحویل کارخانه های پنبه پاک کنی شده و برداشت همچنان ادامه دارد.
ابراهیم هزار جریبی اظهار داشت: امسال پیش بینی ها کشت ۱۱۵ هزار هکتار کشت پنبه بود، اما به دلیل کاهش بارش و محدودیت منابع آبی، ۹۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۸۵ درصد برنامه زیر کشت رفت. برداشت وش پنبه از شهریور ماه در استان های گلستان و اردبیل آغاز شده و اکنون در تمام استان های پنبه خیز در حال انجام است.

پیش‌بینی برداشت ۲۵۰ هزار تن وش پنبه در سال جاری

هزار جریبی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تولید وش پنبه حداکثر به ۲۵۰ هزار تن برسد. بیشترین سطح پنبه کاری مربوط به اراضی آبی است و میزان بسیار کمی در اراضی دیم پنبه کشت می شود. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی به ورود چهار کمباین برداشت پنبه به مزارع در سال جاری اشاره کرد و گفت: با ورود این چهار کمباین، برداشت وش پنبه سرعت گرفته است.
وی با اشاره به این که تعداد کمباین برداشت پنبه به شش دستگاه رسیده است، اذعان داشت: با توجه به برنامه توسعه کشت پنبه در سطح ۱۵۰ هزار هکتار به ۵۰ دستگاه کمباین برداشت در سال های آینده نیاز داریم.
هزار جریبی کاهش ۵۰ درصدی هزینه برداشت و هزینه کارگری، کاهش ضایعات و افزایش کیفت پنبه برداشت شده را از مزیت های برداشت مکانیزه برشمرد.

انتهای پیام/

مقاله قبلیآقای وزیر درباره کشاورزی قراردادی توضیح دهد
مقاله بعدیمگس زیتون، آفتی که معیشت زیتون کاران را تهدید می‌کند

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید