دکتر علی حایک، کلید ورود به اتاق وزیر

0
پس از حدس و گمانه‌های بسیار بالاخره شنبه 12 آبان‌ماه وزیر جهاد کشاورزی نزدیک‌ترین فرد به سیستم پردازش اطلاعات، برنامه‌ریزی ملاقات‌ها، تصمیم‌های ویژه و نظارت مستقیم بر دو طبقه 15 و 16 وزارتخانه را انتخاب کرد تا سعید «سعادت بیرون کشد از این ورطه، رخت خویش».

ورود دومین مجلسی به وزارتخانه

البته دکتر علی حایک، نماینده مجلس و یا عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نبوده است؛ اما حضور مستمری در سمت دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، تنظیم دیدارها و دریافت مکتوب است و سیستم‌دار کردن کمیسیون داشته است. نزدیکی وی با ساداتی‌نژاد در ایام ریاست کمیسیون کشاورزی موجبات این انتخاب را رقم زد.
علی حایک مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی با گرایش زراعت و اصلاح نباتات را در پرونده تحصیلی خود دارد و از طرفی عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

حایک فراتر از کشاورزی

دکتر علی حایک درجه فوق لیسانس و دکترای خود را با رتبه برتر در رشته حقوق بین‌الملل به پایان رسانده و مطالب زیادی در رابطه با مسائل سیاسی و حقوق بین‌الملل به رشته تحریر در آورده که اشراف و احاطه وی را می‌رساند.

تالیفات دکتر حایک

علی حایک که اینک مدیریت دفتر وزارتی وزیر جهاد کشاورزی و سمت مشاور وزیر را پذیرفته است تالیفاتی نیز همچون «سازمان تجارت جهانی در پرتو حقوق بشر» دارد.
مزرعه سبز امیدوار است که حایک بتواند تجارب خود در مجلس را در این پست حساس به کارگیرد. در بلبشوی کم اعتمادی بدنه وزارتخانه و حساسیت به انتصاب‌های خارج از بدنه وزارت و به نوعی نافرمانی احتمالی مدنی ده‌ها هزار کارمند و کارشناس پایان دهد تا آب رفته به جوی بازگردد.

مقاله قبلیهمه مصائب ساداتی‌نژاد
مقاله بعدیبرنج ایرانی در کانال 50 هزار تومان

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید