برگزاری کنگره «گیاهان دارویی؛ مکانیزاسیون و فرآوری»

0
کنگره «گیاهان دارویی؛ مکانیزاسیون و فرآوری» با همکاری مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) و اتحادیه انجمن‎های علمی گیاهان دارویی برگزار می‌شود؛
گیاهان دارویی یکی از مزیت‌های بسیار مهم و مغفول مانده کشور ما در بخش کشاورزی است که با توجه به شرایط خاص اقلیمی و آب و هوایی کشورمان و نیز محدودیت منایعی مانند آب، می‌تواند سهم زیادی در الگوی کشت ایران داشته باشد. اما متاسفانه از این پتانسیل ارزشمند چندان که باید استفاده نشده است.
با عنایت به اینکه سیاست‌های ملی بر محور تأمین امنیت پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به‌ویژه امنیت غذایی کشور استوار می‌باشد، در این راستا برنامه‌ریزی برای توسعه کمی و کیفی مکانیزاسیون کشاورزی به‎ویژه در حوزه گیاهان دارویی، جهت کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمد، ارتقای بهره‌وری منابع، نهاده‌ها و ظرفیت‌های بخش کشاورزی امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. برای دستیابی به این اهداف، مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) در راستای مأموریت‌ها و رسالت علمی و تخصصی خود در نظر دارد کنگره «گیاهان دارویی؛ مکانیزاسیون و فرآوری» را در تاریخ 2 الی 4 اسفندماه سال جاری به همراه اتحادیه انجمن‌های علمی گیاهان دارویی و با همکاری انجمن‌ها و اتحادیه‌های بخش خصوصی و نهادهای ذی ربط دولتی برگزار نماید.

محورهای اصلی کنگره

محورهای اصلی کنگره با توجه به عنوان کنگره و اهداف آن بر مکانیزاسیون و فرآوری گیاهان دارویی متمرکز و شامل موارد ذیل خواهد بود:
-خاک‎ورزی، کاشت، داشت و برداشت؛
-عملیات پس از برداشت و فرآوری؛
-فناوری های نوین؛
-آموزش و کارآفرینی؛
-اقتصاد و تجارت گیاهان دارویی.
همراه با برگزاری کنگره، سه رویداد کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا، جشنواره ایده و نمایشگاه نیز برگزار می‌گردد. در رویداد استارت‌آپی اول، در نظر است طی مراحلی 10 استارت‌آپ برتر حوزه مکانیزاسیون گیاهان دارویی شناسایی و مورد حمایت قرار گیرد.
در رویداد جشنواره ایده‌های برتر نیز با هدف شناسایی ایده‎های نوآورانه دانشجویان، نخبگان، تولیدکنندگان، فعالان و علاقمندان، تعداد 5 ایده برتر ضمن معرفی به سرمایه‎گذاران، مورد تقدیر و تشویق قرار می‎گیرند. همچنین تولیدات مربوط به مکانیزاسیون مراحل مختلف تولید و فرآوری گیاهان دارویی در نمایشگاهی که بدین منظور برگزار می‎شود، در معرض دید مسئولان، مدیران، متخصصان، تولیدکنندگان و عموم علاقمندان قرار خواهد گرفت. همچنین تعدادی کارگاه آموزشی جانبی نیز برای ارتقای دانش و مهارت‎های بهره ‎برداران، دانشجویان، مدیران، کارشناسان و علاقمندان توسعه کشاورزی و صنعت گیاهان دارویی برنامه‎ ریزی و برگزار خواهد ‎شد.

انتهای پیام/

66 / 100
مقاله قبلیآغاز توزیع هوشمند مرغ و تخم مرغ
مقاله بعدیبازار نهاده های دامی هنوز به تعادل نرسیده

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید