نحوه پرداخت خسارات وارده به کشاورزان در اثر قطعی برق

0
چنانچه پمپ‌های برقی، ماشین‌های شیردوشی، جوجه‌کشی، آسیاب‌میکسرها، دستگاه‌های سردکن و گرم‌کن و هر نوع ادوات و تجهیزات کشاورزی که با برق کار می‌کند در اثر قطع و وصل برق، دچار خسارت شود یا محصولات و فرآورده‌های در حال تولید یا تبدیل دچار مشکل فساد یا تخریب گردد، خسارت دیدگان می‌توانند مسایل حادث شده همراه با شناسه قبض خود و در صورت داشتن مستندات و فاکتورها همگی را در سامانه bime.tavanir.org.ir منعکس کنند تا پیگیری شود.
عبدالامیر یاقوتی مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین گفته است: مشترکان نگران دریافت خسارت دستگاه‌ها و ادوات برقی خود که به دلیل قطع و وصل برق صدمه می‌بیند نباشند و با درج درخواست در سایت یاد شده مسایل آنها پیگیری می‌شود زیرا مشترکان برق بیمه هستند.
خاطر نشان می‌شود مشترکین خانه‌های مسکونی ماهیانه 500 ریال و مشترکین واحدهای کشاورزی دامپروری ماهانه 5000 ریال حق بیمه (در قبوض برق) پرداخت می‌نمایند، مسلما ابزار و کالاهای خانگی کشاورزان نیز از این قاعده مستثنی نیست. فقط سوال این است با توجه به این‌که مشکل قطع و وصل برق برای سراسر کشور و در مواردی 2 و 3 بار در شبانه روز اتفاق می‌افتد آیا سامانه bime.tavanir.org.ir توان و حجم دریافت شکایات خسارت‌دیدگاه از بین 4 میلیون و اندی بهره‌بردار و مشکلات دستگاه‌های خانگی آنها و حدود 20 میلیون خانوار شهری را دارد.

 

ابوالقاسم گلباف

مقاله قبلیمواجه کشاورزان طی 72 ساعت پرتنش بارندگی
مقاله بعدیضرورت واردات بیش از 20 میلیون تن نهاده های دامی در شرایط خشکسالی امسال

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید