افتتاح مجتمع زنجیره تولید میگو

0

زنجیره تولید میگو

وریر جهاد کشاورزی در ادامه سفر خود به استان هرمزگان، در راستای افتتاح مجتمع زنجیره تولید میگو، فاز اول مزرعه ۳۵۰ هکتاری پروش میگو شرکت ساحل سیریک در روستای گوان را به وسعت مساحت ۱۵۰ هکتار افتتاح کرد.
‌در این مراسم که برخی از مقامات ارشد استان، مسئولان و مردم منطقه حضور یافته بودند، مهندس محمود حجتی همچنین با رهاسازی لارو میگو در این مزرعه بیان کرد: در سال ۹۲ میزان تولید میگو در کشور ۱۲ هزار تن بود که این میزان هم اکنون با برنامه ریزی های انجام شده به ۴۸ تا ۵۰ هزار تن رسیده است و بیش از ۴ برابر افزایش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به توسعه ۱۸۰۰ هکتاری کشت میگو در سال جاری اظهار کرد: زنجیره تولید میگو در کشور شکل گرفته و این صنعت رو به رشد در محروم ترین مناطق ایجاد شده است.
خاطر نشان می سازد میگوی تولید ایران متقاضیان زیادی در بازارهای جهانی دارد و حتی کشور چین میگوی کشورمان را قبل از تولید پیش خرید می کند.

توسعه شهرک های شیلاتی

با توجه به مسئولیت شهرک های کشاورزی در ایجاد زنجیره های تولید میگو در استان های هرمزگان، بوشهر و گرگان و تعامل استاندار هرمزگان با مهندس منصوری مدیرعامل شهرک های کشاورزی به نظر می رسد توسعه شهرک های شیلاتی با هدف ایجاد زنجیره های تولید محصولات شیلات در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته که اینک شاهد افتتاح فاز اول مزرعه فوق می باشیم.
برای مشاهده مطلب « شهرک گلخانه ای حصارگلی در تنگ نظری » کلیک کنید
کارشناسان معتقدند در صورت توجه بیشتر بانک ها و صندوق توسعه ملی و اختصاص تسهیلات کم بهره (6 یا 8 درصد) به صنعت زنجیره تولید کشاورزی و کمک دولت به حذف بورکراسی و موانع کسب و کار در تولید میگو می تواند ایران را به بازار جهانی میگو یا مرکز بورس میگو تبدیل کند.
 
مقاله قبلیشهرک گلخانه ای حصارگلی
مقاله بعدیزنجیره های تولید

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید