افزایش سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی

0
عباسی رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت:از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون صورت گرفته که با افزایش ۲.۵ برابری نسبت به سال قبل همراه است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی افزود: امسال بیش از ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ماشین های کشاورزی در اختیار بهره برداران قرار گرفت که این رقم با احتساب آورده کشاورزان بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان می شود.
وی افزایش سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در سال ۱۴۰۰ را نسبت به سال گذشته بی سابقه خواند و اظهار داشت: همزمان با رشد سرمایه گذاری در این بخش طی سال جاری، در عرضه ماشین های کشاورزی نیز موفقیت داشتیم به طوری که طی ۸ ماهه امسال بیش از ۲۱ هزار دستگاه تراکتور تحویل و یا در دست تحویل به کشاورزان داریم.
عباسی افزود: در سال جاری بیش از ۱۶ هزار دستگاه تراکتور به صورت تسهیلاتی و بیش از ۴۷۰۰ دستگاه تراکتور به صورت پیش فروش نقدی به کشاورزان تحویل شده و یا در دست تحویل است.
وی ادامه داد: این تراکتورها در رده های سبک، متوسط، نیمه سنگین و سنگین هستند.
مجری پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی گفت: امسال در حوزه باغبانی کشور در فرآیند پیش فروش نقدی، یک سهمیه ۷۰۰ دستگاهی هم اضافه بر سهمیه های قبلی به استان های کشور تحویل شد.
وی درباره توزیع کمباین نیز اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۴۲۰ دستگاه انواع کمباین برداشت غلات در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
عباسی، توزیع کمباین برداشت غلات را در سال جاری بی سابقه خواند و تصریح کرد: در سال های گذشته فروش و عرضه کمباین به طور عمده در نیمه دوم سال انجام می شد، اما امسال از نیمه نخست سال، روند توزیع کمباین را با جدیت پیگیری کردیم.
وی با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به ادوات کشاورزی در نیمه دوم سال جاری تصریح کرد: این میزان تسهیلات صرفا به ادوات، دنباله بندها و تجهیزات کشاورزی در زیر بخش های زراعی، باغی، دام و طیور و آبزی پروری تخصیص یافته است.

انتهای پیام/

71 / 100
مقاله قبلیاعضای جدید هیئت مدیره بانک 200 هزار میلیارد تومانی کشاورزی
مقاله بعدیخیار خوراک دام شد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید