راه اندازی نهضت درختکاری در البرز

0
عبداللهی، نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نهضت درختکاری باید در البرز شکل بگیرد و اداره کل منابع طبیعی با کمک خیرین می تواند با ایجاد فضای شور و نشاط در خانواده ها، مردم را برای کاشت درخت ترغیب کند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایلنا، مجتبی عبداللهی در دیدار با اعضای مجمع خیرین آبخیزداری و آبخوان داری استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: چنین مجمعی با این تفکر و اهداف، بسیار ارزشمند است و فعالیت آنها جای تقدیر دارد. به طور قطع با تمام توان حامی این مجموعه هستم و در مسیر نیل به اهدافشان مساعدت خواهند داشت.
عبداللهی گفت: آبخیزداری و آبخوان داری اموری تخصصی محسوب می شوند و خیرین این مجمع برای جلب مشارکت مردم می توانند با تغییر نام آن به عنوان خیرین حفظ و ذخیره آب و اقناع سازی افکار عمومی این امر را تسهیل کنند. حضور جوانان و شرکت های دانش بنیان در این مجمع می تواند راه های نوین دنیا را برای حفظ آب به مردم و مسئولان معرفی کند.
استاندار البرز گفت: باید بدنبال ایجاد تصفیه خانه های محلی و امکان بازچرخانی آب در نقاط مختلف استان باشیم. این مجمع می تواند فرهنگ صحیح مصرف را در عموم مردم نهادینه کند و راه های جلوگیری از هدر رفت آب و منابع طبیعی را به مردم آموزش دهد.
عبداللهی گفت: نهضت درختکاری باید در البرز شکل بگیرد و اداره کل منابع طبیعی با کمک خیرین می تواند با ایجاد فضای شور و نشاط در خانواده ها، مردم را برای کاشت درخت ترغیب کند. این کار می تواند با شعار هر شهروند یک درخت، نتایج ارزشمند همچون نشاط اجتماعی، بازپیرایی فضای سبز شهری و ایجاد کمربند سبز در استان را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/

مقاله قبلیصدها ابهام در پرونده ساخت سدها
مقاله بعدیسود کشاورزان در جیب دیگران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید