رأي حداكثري براي رونق بخش كشاورزي

0

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي

با سلام
احتراماً همانگونه که مستحضرید؛ کشاورزی از بخش‌های مهم اقتصاد کشور و دارای نقش و جایگاه اساسی در فرآیند رشد اقتصادی و توسعه ملی است که برای تحقق عملی این نقش در توسعه کشور، باتوجه به شرایط حاکم، می‌طلبد کشاورزی را با نگاهی متفاوت، رویه و روش‌های نو و مشارکت جمعی راهبری نمود و مدیریت متکی به دانش، نوآوری، خلاقیت و مردم‌محور؛ می‌تواند همه ظرفیت‌های آشکار و پنهان کشاورزی را در همه حلقه‌های زنجیره ارزش محصولات، کالاها و خدمات در تحقق اهداف اساسی کشور قرار دهد.
از همین رو معرفی جناب آقای دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد با سوابق درخشان علمی و اجرایی، فرصت مغتنمی برای تعالی برنامه‌های پیش روی وزارت جهادکشاورزی است. دکتر ساداتی‌نژاد مدیری با روحیه جهادی، انقلابی و با پشتوانه علمی و اجرایی، فردی تحول‌گرا با رویکرد توسعه‌ای است که در طول مدت ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در شاخصه یک مسئول عملگرا، مسئولیت‌پذیر و هم‌افزا ظاهر شد.
با همکاری شما نمایندگان محترم و تعامل با دولت با تصویب طرح‌ها، سیاست‌گذاری‌های جدید و تحولی را در کشاورزی ازجمله با اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ارائه طرح تقویت امنیت غذایی کشور آغاز و پایه‌ریزی نموده است، که این جهت‌گیری در حوزه اجرا نیز با استفاده و مشارکت حداکثری از مدیران و کارشناسان وزارت می‌تواند منشأ تحولات اساسی و مؤثر باشد.
رویکرد تعاملی وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی با سازمان‌های مردم‌نهاد و تاکیدبر تقویت تشکل‌های کشاورزی و افزایش بهره‌وری و ضریب نفوذ دانش با بهره‌گیری از توان صاحبان دانش در برنامه پیشنهادی؛ زمینه دلگرمی و پشتیبانی هرچه بیشتر شاغلان، فعالان و ذی‌نفعان مؤثر ازجمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی جمهوری اسلامی ایران که از ظرفیت نیروی عظیم جوانان تحصیلکرده برخوردار است را در پی خواهد داشت.
بر این اساس، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی ضمن استقبال از این انتخاب، ‌‌نهایت کوشش و همکاری خود را برای توفیق وزیر محترم پیشنهادی جهادکشاورزی در تحقق برنامه‌ها و طرح‌های تحولی ایشان به کار خواهد بست و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز درخواست دارد که با رأی اعتماد قاطع خود به ایشان از یک‌سو به فعالیت کشاورزی بیش از پیش موضوعیت بخشیده و از سوی دیگر این رأی پشتوانه پیشبرد برنامه‌های ایشان قرار گیرد.

 

شاهرخ رمضان‌نژاد
رييس سازمان

مقاله قبلیبانوان جوان کارآفرین در عرصه زنبورداری
مقاله بعدیعمارت کشاورزی،امروز مال توست!پسش بگیر!

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید