وزارت جهاد کشاورزی بزرگ‌ترین حامی دانش‌بنیان‌ها

0
 وزیر جهاد کشاورزی گفت در دولت سیزدهم وزارت جهاد کشاورزی بزرگ ترین حامی شرکت های دانش بنیانی خواهد بود که در حوزه تولید محصولات نوترکیب و تهیه واکسن فعال هستند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز شنبه در حاشیه بازدید از خط تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شرکت واکسن سازی دانش بنیان پسوک که در منطقه ماهدشت کرج مستقر است، افزود: با حضور در این شرکت های دانش بنیان توان جوانان و نخبگان کشور را در حوزه تولید واکسن دیدیم.
وی اظهار داشت: در دولت سیزدهم دولت رقابتی با بخش خصوصی نداشته، ندارد و نخواهد داشت در عین حال که دولت سیزدهم بزرگترین حامی بخش خصوصی است.
ساداتی نژاد گفت: برای حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان به سازمان دامپزشکی و موسسه رازی ماموریت داده ایم تا با تعامل با بخش خصوصی نه تنها نیاز داخل کشور را تامین کنند بلکه بازار صادرات را نیز فراهم کنند.
وی افزود: در تلاش هستیم تا با تمام توان تولید را در کشور به حداکثر برسانیم که ضمن صیانت از تولید داخلی، واردات نیز به آن آسیبی نزند ضمن اینکه با صادرات این محصولات کشورهای اطراف را نیز نسبت به این محصولات بی نیاز کرده و ارزآوری به داخل نیز داشته باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد که این وزارتخانه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید واکسن نیز حمایت های لازم را خواهد داشت.
روز شنبه معاون علمی و فناوری رییس جمهور به همراه وزیر جهاد کشاورزی از شرکت های دانش بنیان واکسن سازی شایا در شهرک صنعتی سپهر نظرآباد و واکسن سازی پسوک در منطقه ماهدشت کرج بازدید کردند.

انتهای پیام/

71 / 100
مقاله قبلیپیش بینی تولید ۱.۲ میلیون تن انار در کشور
مقاله بعدیسونامی خشکسالی در بزرگ‌ترین استان کشور

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید