اهدا جایزه صلح نوبل به برنامه جهانی غذا

0

جایزه صلح نوبل

برنامه ای که به مبارزه با گرسنگی در سراسر جهان کمک می کند، برنده امسال جایزه صلح نوبل است. برنامه جهانی غذا در مناطقی که با درگیری و سختی روبرو هستند فعالیت می کند. این جایزه یک افتخار برای کاری است که در جهت کمک به صدها میلیون نفر در سراسر جهان انجام داده است.
این جایزه در شرایطی اهدا می شود که همه گیری ویروس کرونا میلیون ها انسان را تا مرز گرسنگی سوق داده است. آژانس ملل متحد مستقر در رم مدتهاست که در زمینه کمک به برخی از خطرناکترین مکانهای جهان تخصص دارد. این نهمین جایزه برای سازمان ملل یا یکی از آژانس های آن است.
در سال 2019، این سازمان به حدود 100 میلیون گرسنه و قحطی زده کمک کرد. در سال جاری، این تعداد در حال حاضر به حدود 135 میلیون نفر افزایش یافته، که بیشتر به دلیل بیماری همه گیر کرونا می باشد. البته این سازمان اعلام کرده است که می تواند فعالیت هایش را بیشتر گسترش دهد.
دیوید بیسلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا می گوید: این جایزه فراخوانی برای این گونه اقدامات است زیرا در هر جایی که درگیری و جنگ وجود داشته باشد، گرسنگی نیز وجود دارد. جایی که گرسنگی باشد، درگیری وجود دارد، بی ثباتی و مهاجرت به معنای واقعی آن رخ می دهد، به خاطر همه این چیزها و به همراه بیماری کوید19، ما احتمال بی ثباتی و قحطی های بیشتری را می دهیم.
ما برای نجات مردم سراسر جهان به میلیاردها دلار بیشتر نیاز داریم، بنابراین این یک فراخوان عملی است. به خود آمدن بخاطر مردمی که در سراسر جهان گرسنه هستند و یا میمیرند. آنها به کمک احتیاج دارند و هم اکنون به آن نیاز دارند.

کمیته نوبل گفت از طریق این انتخاب می خواهد نگاه جهانیان را به گرسنگی معطوف دارد.

 

منبع: ژورنال اینترنتی اگریکالچر وب

مترجم: معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلی«روز جهانی غذا» یا «روز جهان بی غذا» ؟
مقاله بعدیفناوری پدر اجاره ای چیست؟

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید