برنامه‌ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی ۶۰ حوزه با همکاری وزارت دفاع

به گزارش خبرنگار ایانا، امید گیلانپور معاون صنایع تبدیلی و کسب‌وکارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در پاسخ به خبرنگار ایانا درباره برنامه‌ریزی با وزارت دفاع برای ایجاد ارزش‌افزوده در محصولات مختلف، گفت: برنامه‌ریزی در بیش از ۶۰ حوزه برای افزایش تولیدات داخلی و صادرات آن با وزارت دفاع انجام‌شده است.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در ۷ سال اخیر (پس از اجرای قانون تمرکز) ۶۵ میلیون تن به ظرفیت فرآوری کشور اضافه کرده است و مشوق‌های دولتی و معافیت‌های گمرکی تسهیلات ارزان‌قیمت برای صنایع تبدیلی وجود دارد.

گیلانپور تصریح کرد: هم‌اکنون هم‌ظرفیت صنایع تبدیلی کشور ۱۵۰ میلیون تن یعنی ۳ برابر نیاز فعلی کشور است، اما اشکالی که وجود دارد تولید در کشور متناسب با تقاضا نیست.

معاون صنایع تبدیلی و کسب‌وکارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه حلقه‌های زنجیره در کشور پیوسته نیست، بیان کرد: در چند ماه اخیر به دنبال احصای حلقه‌های ضعیف صنایع تبدیلی هستیم.

گیلانپور با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های در حال اجرا، گفت: این سیاست‌ها و برنامه‌ها باید هماهنگ و همسو باشد؛ البته لازم است الگوی کشت هم توسط کشاورزان رعایت شود.

گیلان‌پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به کشاورزی قراردادی اشاره کرد و گفت: کشاورزی قراردادی تقاضامحور است و باید در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: اصلاحات لازم در زمینه سامانه بازارگاه انجام شده و تمامی ذی‌نفعان صنعت از جمله واردکنندگان و تولیدکنندگان را هفته آینده دعوت می‌کنیم تا تغییرات ایجاد شده را گزارش کرده و نحوه کار با آن را آموزش دهیم.

معاون صنایع تبدیلی و کسب‌وکارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: سامانه بازارگاه آماده است تا با شکل، کارکرد و پوشش حلقه‌های بیشتر، کار خود را ادامه دهد.

منبع:ایانا

این مطالب را نیز ببینید!

اینو بخور، اونو نخور

امکان افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه با نوشیدن شیر گاو زنجیره صنعت گاوداری باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *