شیوع بیماری کشنده در حیات وحش هرمزگان

0
شیوع بیماری در حیات وحش بشاگرد سبب تلف شدن شمار زیادی از حیات وحش این منطقه شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شیوع بیماری در حیات وحش بشاگرد هرمزگان سبب تلف شدن شمار زیادی از حیات وحش این منطقه از جمله قوچ و کل شده است.
میثم قاسمی معاون طبیعی اداره کل حفاظت محیط یست هرمزگان گفت:به علت پراکندگی جغرافیایی زیاد تلفات قوچ و میش در ماه های گذشته این موضوع مایه نگرانی است و هر چند آمار دقیقی از تلفات نداریم اما روند رو به افزایش است.
قاسمی افزود: از تعداد روستاهای زیادی از منطقه گافر و پارامون بشاگرد گزارش هایی مبنی بر بیماری و تلف شدن قوچ و کل گزارش شده است.
او گفت: هنوز نشانی از بیماری بدست نیامده است ولی با توجه به بیماری دام های اهلی در منطقه گافر و پارامون و واکسینه نشدن این دام ها، احتمال انتقال بیماری از این دام ها به حیات وحش وجود دارد.
معاون طبیعی محیط زیست هرمزگان گفت: روز یک شنبه هم یک راس قوچ درمنطقه گوهران بر اثر بیماری نامشخص تلف شد که نمونه هایی از لاشه قوچ برای بررسی علت بیماری به آزمایشگاه پاتولوژی مشهد ارسال شده است. هرمزگان آزمایشگاه پاتولوژی دامپزشکی ندارد.
امجد معاون اداره کل دامپزشکی هرمزگان هم گفت: امروز گروهی از دامپزشکان برای بررسی بیشتر این بیماری به بشاگرد اعزام شده اند.

انتهای پیام/

مقاله قبلیوضع نامناسب تالاب های آذربایجان غربی
مقاله بعدیدولت در کلاف نهاده‌ها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید