قیمت گذاری ٢٠ قلم کالای اساسی از امروز

0
به گفته ابراهیم زارع، مدیرکل بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی از بین ۲۰ قلم کالایی که قرار است قیمت گذاری شوند، حدود ۵ قلم قیمت مصوب ندارند و مابقی دارای قیمت مشخصی هستند.
زارع افزود: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد، قیمت ۲۰ قلم کالای اساسی که اغلب کشاورزی هستند، امروز پنجشنبه ٢٠ آبان ١۴٠٠، محاسبه و به‌طور رسمی اعلام شود. از بین ۲۰ قلم کالایی که قرار است قیمت گذاری شوند، حدود ۵ قلم (گوشت قرمز، شکر، برنج داخلی و خارجی) قیمت مصوب ندارند و مابقی دارای قیمت مشخصی هستند.
سید داوود موسوی، معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز گفت: بر اساس ماده ۲۱ قانون الحاق دولت مکلف است فهرست کالاهای حساس و ضروری را محاسبه کند و این اقلام مشمول قیمت‌گذاری تثبیتی هستند.
موسوی با اشاره به چگونگی نحوه اطلاع رسانی قیمت‌های جدید کالاهای اساسی بیان کرد: سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت، قیمت کالاهای اساسی را اطلاع رسانی می‌کند، اما سامانه نیاز به بازنگری دارد.
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: برای قیمت‌گذاری انواع کالاها دو ضابطه، ضابطه قیمت‌گذاری کالاهای تولیدی و ضابطه قیمت‌گذاری کالاهای وارداتی وجود دارد. در حال حاضر قیمت شیر، گوشت مرغ و تخم‌مرغ براساس ضریب مصرف اقلام و خوراک دام و طیور که وزارت جهاد کشاورزی مطرح می‌کند و نرخ کالا بر مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی محاسبه می‌شود.
محمدعلی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات استان تهران نیز به صدا و سیما گفت: متاسفانه بازار مرغ و تخم‌مرغ از قیمت گذاری‌های اعلامی تبعیت نمی‌کند، اما کالاهای تولیدی از این بابت وضع بهتری دارند. دغدغه اصلی ما این است کالاهایی مثل برنج که قیمت ندارند را با چه مبنایی قیمت گذاری کنیم؟
مقاله قبلی20 سال است ادغام انجام گرفته؛ اما قوانین‌اش نه!
مقاله بعدیکاهش 50 درصدی مصرف گوشت طی 2 سال گذشته

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید