باروتکوب و اوج مجدد صنایع شیر ایران

0
دکتر عبدالامیر باروتکوب که طی 5 سال مدیرعاملی صنایع شیر ایران و بنیانگذاری زنجیره تولید شیر (از تحویل شیر خام تا محصولات فرآوری شده و فرآورده‌های منطبق با استانداردهای ملی و بین‌المللی) با رعایت قوانین زیست محیطی، توانسته بود بیشترین سهم بازار در شیر و فرآورده‌های شیری کشور را به دست آورد و سهم روزافزونی از بازار شیر و فرآورده‌های شیری جهان را به خود اختصاص دهد.
به گزارش مزرعه سبز، در هفته دوم آذرماه امسال با حکم مدیرعامل سرمایه‌گذاری آتیه صبا، به عنوان عضو جدید هیات مدیره شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) منصوب شد تا اوج صنایع شیر ایران را شاهد باشیم و اعضاء جدید هیات مدیره در نشست خود با توجه به سوابق کاری، کارشناسی و مدیریت ملی باروتکوب به اتفاق‌آرا وی را به عنوان ریاست هیات مدیره صنایع شیر ایران انتخاب کردند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع شیر ایران(پگاه)، عصر روز چهارشنبه 10 آذر 1400 در جلسه‌ای با حضور آقای حسن تاجیک مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا، عبدالامیر باروتکوب که قبلا به عنوان مدیرعامل پگاه، منشأ اثرات زیادی بوده به عنوان عضو جدید هیات مدیره شرکت صنایع شیر ایران، منصوب شد.
در این نشست از خدمات ولی ملکی عضو و رئیس سابق هیات مدیره صنایع شیر ایران تقدیر و سپس دکتر باروتکوب به عنوان عضو موظف هیات مدیره به نمایندگی از هلدینگ آتیه صبا معرفی شد.
پس از این مراسم و در نشستی دیگر، اعضا هیات مدیره تشکیل جلسه داده و با رای اکثریت حاضرین هیئت مدیره، دکتر عبدالامیر باروتکوب را به عنوان رئیس هیات مدیره انتخاب کردند.
خاطر نشان می‌سازد در دومین جلسه هیات مدیره که منجر به انتخاب باروتکوب شد، محمدمهدی عزیزی نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع شیر ایران، عبداله قدوسی مدیرعامل و عضو هیات مدیره و نرگس یزدانیان عضو هیات مدیره حضور داشتند.

سوابق مدیریتی و اجرایی دکتر باروتکوب

باروتکوب پس از دور نخست مدیرعاملی صنایع شیر ایران، مدتی در سمت مدیرعامل و عضو هیأت مدیره کشت و صنعت شریف آباد، فعال بود و عملکرد موفق وی از جمله افزایش ظرفیت تولید گوشت و شیر و اقدام جهت بالا بردن میانگین گله، برنامه‌ریزی احداث گلخانه 5 هکتاری (دریافت مجوز احداث) موجب شد تا این‌که در اوایل آبان ماه 1398، طی حکمی از سوی مدیرعامل وقت سازمان اقتصادی کوثر و با هدف توسعه کمی و کیفی هلدینگ کشاورزی، به سمت مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر منصوب شود.

طراحی زنجیره‌های تولید

دکتر باروتکوب در بدو پذیرفتن مسئولیت هلدینگ کشاورزی کوثر، موضوع طراحی زنجیره‌های تولید در شرکت‌های چهارده‌گانه هلدینگ در فضای کسب و کار را با هدف پیشگیری از خام فروشی، افزایش بهره‌وری و فرآوری در شرکت‌ها، تجمیع فعالیت‌های مرتبط و کاهش هزینه‌ها، توجه هرچه بیشتر به فرزندان شاهد در زیرمجموعه هلدینگ و ایجاد زنجیره لجستیک توزیع محصولات به‌صورت کامل و حتی اینترنتی پیگیری نمود.

سوابق علمی

دکتر عبدالامیر باروتکوب در سال 1366 با درجه مهندسی کشاورزی دامپروری از دانشگاه فردوسی مشهد فارغ‌التحصیل شد و تحصیلات خود را تا مقطع دکتری ادامه داد. برخی مقالات پژوهشی وی از جمله «اثر افزودن مکمل‌ها به شیر، بر رشد و زنده‌مانی باکتری‌های آغازگر پروبیوتیک ماست طی دوره نگهداری در یخچال» راهنمای خوبی برای دانشجویان دوره دکتری بوده است.
امید می‌رود حضور مجدد دکتر باروتکوب درخشش بیشتر شرکت پگاه و ارتقاء جایگاه صنعت شیر ایران را باعث شود.

انتهای پیام/

57 / 100
مقاله قبلیبیم و امیدهای پنجمین نمایشگاه شیلات
مقاله بعدیبازار میوه در آستانه شب یلدا

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید