عسل تک گل سماق

0
سماق با رنگ قرمز سیر و ترد یکی از ادویه های قابل تشخیص فوری در خاورمیانه است. این ادویه بی نظیر و عجیب مدت هاست که به دلیل طعم جسورانه و خاصیت سلامتی آن در سراسر جهان مورد ستایش قرار گرفته است.

 

علاوه بر تاریخچه آشپزی غنی آن، مزایای سلامتی این ادویه باستانی برای اولین بار هزاران سال پیش در متون دارویی یونان ثبت شد، که بخصوص به ویژگی های ضد عفونی کننده سماق اشاره شده است.
امروزه، این ماده چند منظوره در سراسر جهان برای تقویت و تمجید طعم دهنده های همه چیز، از گوشت های کبابی دلچسب، سبزیجات تازه، و دسرهای ظریف استفاده می شود.
این ماده مربوط به درختچه ای سمی به همین نام است، اما انواع مختلف آشپزی برای استفاده بی خطر است و با توت های قرمز روشن (سماق سمی سفید) به راحتی قابل شناسایی است.
این توت ها به پودر درشت تبدیل می شوند و به عنوان ادویه آسیاب شده فروخته می شوند. توت ها نیز به طور کامل در دسترس هستند، سماق یک چاشنی همه کاره با رنگ قرمز روشن و ترد، شبیه آب لیمو است، که به ظرف غذای شما اضافه می شود.

 

سماق درختچه ای دو پایه است که برگهای کوچکی دارد و ارتفاع آن معمولا به 5 تا شش متر می رسد. گلهای کوچک، سفید مایل به سبز و مایل به زرد در خوشه های انتهایی متراکم و رگه های کوچک و سبز که به تدریج با رسیدن میوه آن قرمز می شود.
گلها از ماه مه( اردیبهشت) تا ژوئیه( تیر) و میوه ها از ژوئن( مرداد) تا سپتامبر( شهریور) در گیاهان فراوان هستند. گیاه سماق بیشتر در مناطق گرم و خشک می روید، و تحمل آن در مقابل کم آبی خوب است.
در ماه می( اردیبهشت) که شکوفه های سفید مایل به زرد سماق باز می شوند، توجه زنبورهای عسل را به خود جلب می کنند. با توجه به ترافیک بالای زنبور ها در مناطقی که سماق روییده است، می توان برآورد کرد که زنبورها علاقه زیادی به شهد سماق دارند.

عسل تک گل علاوه بر دارا بودن خواص عسل، خواص سماق را هم در خود دارد و در برخی خواص که بین سماق و عسل مشترک است مانند خاصیت آنتی باکتریالی آنها، این ویژگی در عسل سماق چند برابر شده است.

طعم عسل سماق یک دست و شیرین نیست، کمی متمایل به گسی می باشد و تاحدودی ته گلو را می سوزاند. البته از این عسل بندرت برای مصارف روزانه استفاده می شود و بیشتر خواص درمانی دارد. این عسل در درمان بیماریهایی نظیر:

عفونت های ریوی

• مشکلات عصبی و روانی( بخاطر جنبه آرامبخشی آن)

• مشکلات کبدی

• کاهش غلظت خون

• مشکلات دستگاه گوارش و کندی حرکات روده

• در جذب بهتر مواد در دستگاه گوارش

• در متعادل نگهداشتن فشار خون

• در شادابی و سرزندگی

نقش کمک کننده دارد. این ماده غذایی علاوه بر ویتامین های گروه B، سرشار از پتاسیم و منگنز و روی است.
منبع: مسترکلاس، ریسرچ گیت، هانی تراول

مقاله قبلیپرورش برنج به همراه اردک ، آزولا و ماهی
مقاله بعدیکشاورز كارت بانک کشاورزی و تأمین نهاده های کشاورزی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید