‏تب برفکی به جان دام‌ها افتاد

0
رئیس دامپزشکی شهرستان عسلویه گفت: متأسفانه شاهد شیوع تب برفکی در دامداری شهر بیدخون و روستای کلات هستیم که متأسفانه تعدادی رأس بز و گوسفند تلف شدند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از فارس، احمد علی پور رئیس دامپزشکی شهرستان عسلویه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه شاهد شیوع تب برفکی در دامداری شهر بیدخون و روستای کلات هستیم که متأسفانه تعدادی رأس بز و گوسفند تلف شدند.
وی با بیان اینکه اقدامات کنترلی در این دامداری‌ها انجام شده است و جای هیچ گونه نگرانی نیست گفت: واکسن دامی علیه بیماری تأمین شده و مشغول به مایه کوبی دام‌ها هستیم تا بتوانیم از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کنیم.
علی پور یادآور شد: نمونه گیری های لازم را از شهر بیدخون و روستای کلات انجام داده‌ایم و خوشبختانه با رایزنی‌های که با مرکز استان داشته‌ایم تاکنون ١۵ هزار دُز واکسن تأمین شده است و تا امروز سه هزار دُز آن را تزریق کرده‌ایم.
رئیس دامپزشکی شهرستان عسلویه گفت: توصیه‌های ما به دامداران این است که دام‌های مشکوک به بیماری را از دیگر دام‌ها جدا سازی کنند و موارد مشکوک را با شبکه دامپزشکی شهرستان برای معاینه و نمونه برداری اطلاع دهند.
وی بیان کرد: دامداران با اکیپ واکسیناسیون دامی جهت پوشش کامل بیماری همکاری کنند و از آبشخورهای مشترک برای دام‌ها استفاده نکنند و آنها را ضد عفونی کنند.
رئیس دامپزشکی شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: شوراها و دهیاری‌ها برای هماهنگی بیشتر بین دامداران و اکیپ واکسیناسیون همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

71 / 100
مقاله قبلیخودکفایی در تولید برنج در صورت حمایت از برنج‌کاران
مقاله بعدیفرسایش خاک، چالش جدی کشاورزی در گلستان

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید