نخستین بیانیه وزیر جهادکشاورزی دولت سیزدهم

3

نگذاریم ذهن نقاد از بین برود

من سیدجواد ساداتی‌نژاد به‌عنوان خادم بهره‌برداران بخش‌های کشاورزی و صنایع غذایی و همه مردم ایران با پذیرفتن مسئولیت راهبردی وزارت جهادکشاورزی از کشاورزان، تشکل‌های کشاورزی و به‌ویژه مدیران بخش‌های دولتی کشاورزی درخواست می‌کنم به‌منظور کاهش هزینه‌ها و رعایت انضباط مالی، از ارسال هرگونه تبریک، تاج‌گل، آگهی و پیام‌های درج شده در رسانه‌ها و اموری از این دست خودداری نموده و صرفا عملکرد اینجانب و همکارانم را زیر ذره‌بین نقد، تحلیل و ارائه راه‌کار و طرح در رسانه‌ها قرار دهند تا ذهن نقاد از بین نرود.
ضمنا اینجانب تعهد می‌نمایم و خداوند را ناظر و شاهد می‌گیرم در هر جابه‌جایی، تغییر مدیران، گزینش و انتخاب مدیران جدید به هیچ‌وجه توصیه نمایندگان مجلس و دیگر مقامات ارشد تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر، دوستان حزبی و جناحی، همکاران و هم‌کلاسی‌ها و اقوام و نزدیکان را مورد قبول قرار ندهم .
صرفا سوابق کاری، تجربی و عملکرد افراد، مرتبط بودن رشته کاری و مسئولیت پیشنهاد شده، خداترسی، کاردانی، کارشناسی، خردورزی، خرداندیشی، جسارت، وظیفه‌شناسی، پاسخگو بودن و اقبال کشاورزان و درنهایت بر اساس استراتژی ارتقاء جایگاه مسئولیت کشاورزی که امنیت و اقتدار غذایی است موجبات انتخاب و انتصاب مدیران وزارت جهادکشاورزی(از معاون وزیر تا روسای سازمان، مدیران‌کل و دیگر مدیران ارشد) یا ابقاء مدیران فعلی را فراهم کند. زیرا پیش‌فرض تغییر همه مدیران بخش کشاورزی غلط و شایعه است.
همین جا لازم می‌دانم از همه بزرگواران و عزیزانی که به‌عنوان وظیفه یا دوستی یا مشارکت در تقویت دولت مردمی و ایرانی قوی درایام مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری و پس از آن معرفی خدمات و توانمندی‌های اینجانب نزد ریاست‌جمهوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و … خدمات بی‌شائبه انجام داده و با صرف وقت، هزینه و اعتبار معنوی خود در این راه تلاش کرده‌اند.
پیام‌های حمایتی در رسانه‌ها سفارش داده‌اند و … سپاسگزاری نموده به‌عرض می‌رسانم این معامله آنها با خدا و وظیفه شرعی، اسلامی و ملی آنها تلقی می‌شود و شایسته نیست درصدد تماس با اینجانب و تهاتر خدمات انجام شده با کسب پست و مقام یا دریافت خدمات ویژه یا امضاء طلایی و یا توصیه برای نصب مدیران مورد علاقه آنان یا سپردن اجرای برخی پروژه‌ها به آنان یا صدور مجوز و … باشند.
در پایان عرایضم و با توجه به این‌که اینجانب از عصر پنج‌شنبه چهارم شهریور و سومین روز از هفته دولت کار خود را رسما و با حضور مدیران فعلی آغاز کرده‌ام به نوعی سرآغاز همکاری تلقی می‌شود مگر آن‌که کوتاهی صورت پذیرد.
امیدوارم همکاران محترم از امروز شنبه بدون تصور ذهنی از حذف یا تغییر مدیریتی یا جایگزینی احتمالی، به کار خود جدی‌تر و علمی‌تر ادامه دهند و مطمئن باشند هرگونه شایعه یا حاشیه‌سازی در مورد افراد و نام‌هایی که به‌عنوان مدیران انتصابی بنده در فضای مجازی، گعده‌ها، دورهمی‌ها مطرح می‌شود به هیچ‌وجه مورد نظر بنده نیست مگر این‌که حکم رسمی به امضاء من صادر و اعلان شود.
و اینک خود و شما را به دست خدای بزرگ می‌سپارم تا بتوانیم امنیت غذایی، اقتدار کشاورزی و اقتصادی شدن کشاورزی را عینیت بخشیم.

فکر کردم چقدر خوب است این نخستین بیانیه رسمی دکتر ساداتی‌نژاد وزیر جهادکشاورزی دولت سیزدهم باشد و آن را در رسانه‌ها منتشر و منعکس کنند.
همچنین، به صورت تابلو، در ورودی وزارتخانه، راه‌پله و آسانسور و طبقه همکف و طبقه شانزدهم و در ورودی اتاق همه معاونان نصب شود.
تا همه شبهه‌ها برطرف و این پانزده تا ۲۰ روز مانده به آغاز کشت پاییزه، فرصت‌سوزی‌ها را به قدرت کار تبدیل کنیم.

 

ابوالقاسم گل‌باف

مقاله قبلیچگونگی انتخاب توله‌سگ مناسب
مقاله بعدیباز هم بزرگ‌ترین واردکننده گندم و آرد می‌شویم

3 نظرات

 1. سلام
  آقای وزیر عزیز این همه کارمند تو جهاد برا کشاورزیه نابود شده ایران لازمه بنظرتون
  الله وکیلی همه رو بیل بده دستشون برن بیابونها رو آباد کنن.
  من به عنوان کشاورز هیچ خیری از جهاد ندیدم هیچ ……
  فقط سربار و حقوق بگیر دولت ….
  کشاورز داره کود آزاد میخره
  سم آزاد می خره
  مهندس ها رو برای نظر سر باغ با زمین پول میده می بره ….
  خدا بداد برسه

 2. با سلام و عرض ادب باطلاع می رسانم اگر این مدیران چه در وزارتخانه و چه در ادارات کل خوب کار می کردند این وضع کشاورزی نبود گندم برای کشاورزی ده هزار تومان تمام شود دولت با قیمت پایین بخرد،بگذریم مدیر کل استان قزوین گوش فرمان نمایندگان تاکستان و بويين زهرا از خودش هیچ چیز ندارد جز عوض کردن نیروهای مخلص و انقلابی از جمله ایثارگران و…تخریب نکردن ساخت و ساز های مدیران ارشد استان بدلیل باج دادن،واقعا از زمان که ایشان با سفارش مدیر کل شدن استان قزوین را به ويرانه تبدیل کردن خواهشمند یم هر چه زودتر این مدیر کل بی لیاقت را عوض کنید.

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید