اجرای مدیریت پایدار منابع طبیعی در ایران

0
نماینده فائو در ایران گفت: فائو مدیریت پایدار منابع طبیعی را در کشورهای مختلف از جمله ایران اجرا می کند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از دفتر نمایندگی فائو در تهران، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان خواربار وکشاورزی ملل متحد (فائو) مشترکاً مراسم برخطی را به منظور بزگداشت روز جهانی خاک برگزار کردند .
در این مراسم «گرولد بودِکِر»، نماینده فائو در جمهوری اسلامی ایران گفت: تقریباً غیرممکن است که نتوانیم اهمیت خاک و عملکردهای آن را ارزیابی کنیم، زیرا همه آنها برای زندگی روزمره و رفاه ما حیاتی هستند. وظیفه اصلی و اساسی خاک، حمایت از نظام‌های غذایی و کشاورزی در سطح جهان است. بنابراین، این وظیفه ماست که گام‌های استواری را در راستای محافظت از این منبع طبیعی باارزش و تجدیدناپذیر برداریم.
وی با اشاره به موضوع امسال روز جهانی خاک «توقف شور شدن خاک، تقویت حاصل‌خیزی خاک» اظهار داشت که بزرگداشت سالانه این روز توجه ما را بر اهمیت خاک‌های سالم و حمایت از مدیریت پایدار منابع خاک متمرکز می‌کند.
وی تاکید کرد: فائو مدیریت پایدار منابع طبیعی را در کشورهای مختلف از جمله ایران اجرا می کند. وی با اشاره به پروژه در حال اجرای این سازمان در ایران گفت : این پروژه تحت عنوان «حمایت فنی از احیای آب و خاک برای بهبود تاب‌آوری اقلیمی» در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان اجرا می شود.

انتهای پیام/

66 / 100
مقاله قبلی۴۰ درصد نخل‌های خوزستان از بین رفتند
مقاله بعدیضرورت نظم‌آفرینی منسجم «آنالیز ریسک» برای احیای آبروی بازرگانی و صادراتی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید