هوای تهران در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها

0
در حالی که کیفیت هوای پایتخت هم اکنون ۱۵۲ و در شرایط ناسالم برای همه گروه ها است، کیفیت هوا در بیش از ۱۸ ایستگاه در شرایط قرمز قرار دارد.
بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۸ و در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت در حالی که شاخص هم اکنون تهران عدد ۱۵۲ و ناسالم برای همه گروه ها را نشان می دهد. در ۱۱ ایستگاه هم اکنون شاخص آلودگی هوا شرایط قرمز را نشان می دهد که شامل محدوده هایی از منطقه ۴،۲،۲۲، ۶، ۷، ۱۳، ۱۰،۲۲، ۲۱، ۱۸،۱۱، ۱۹ و یک است که عددهایی بین ۱۵۶ و ۱۸۲ را نشان میدهند. شاخص ۱۸۲ مربوط به محدودهای از منطقه ۱۹ است.
به گزارش مهر، سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری به ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، خودداری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تا حد امکان، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها توصیه می کند.
گفتنی است، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیمبندی میشود. بر اساس این تقسیمبندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول (سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروههای حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروهها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.
مقاله قبلیقصه تکراری گرانی قیمت میوه
مقاله بعدیسوال نماینده مجلس از وزیر جهاد کشاورزی برای رفع نگرانی‌های رهبری

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید