نقش موسسه رازی در کنترل بیماری‌های دام و طیور

0

دکتر سید بهمن نقیبی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور:

دکتر سید بهمن نقیبی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به نقش برجسته و مهم موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام و طیور، گفت: نتایج درخشانی از استفاده از واکسن‌های رازی دریافت کرده‌ایم.
به گزارش روابط‌عمومی موسسه رازی، نقیبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباطات بین سازمان دامپزشکی و موسسه رازی که نقش مکمل یکدیگر را در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام و طیور دارند، در بهترین سطح در مدت سالیان اخیر قرار دارد، اظهار کرد: موسسه رازی ثابت کرده تامین‌کننده تعداد قابل‌توجهی از واکسن‌های حوزه دامپزشکی به‌ویژه دام و طیور است و در کنترل بیماری‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی تصریح کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنیم در بسیاری از موارد که بررسی‌هایمان را در عرصه فارمی در ارتباط با واکسن‌های تولیدی موسسه رازی انجام دادیم، نتایج بسیار قابل‌قبولی دریافت کردیم.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور ضمن تقدیر و ‌تشکر از مجموعه موسسه رازی بیان کرد: انتظار داریم این همکاری‌ها با موسسه رازی به‌گونه‌ای استمرار پیدا کند که نتایج آن به بهره‌برداران عرصه دامپزشکی که همان دامداران هستند، برسد و بتوانیم هم در بُعد صنعتی و عرصه تولید و هم برای بهبود اسباب معیشت مردم و تولیدکنندگان، رسالت اصلی خود را در این زمینه انجام دهیم.
نقیبی در مورد واردات واکسن‌های طیور بیان کرد: عرضه و تقاضا در موضوع واردات، صادرات و تولیدات داخلی، نقشی تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کند و البته کیفیت واکسن‌ها نیز موضوعی غیرقابل چشم‌پوشی است.
وی افزود: تعدادی از واکسن‌ها در کشور تولید نمی‌شوند و به ناگزیر باید از راه واردات آنها را تامین و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داد.

حسین کاظمی

کارشناس ارشد کشاورزی

64 / 100
مقاله قبلیبهبود صفات اقتصادی زعفران
مقاله بعدیچرا ایران استفاده از رانداپ را ممنوع نکرد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید