نیاز مبرم به مدیرانی شایسته با رویکردی جدید

0
مشکلات کنونی کشور ناشی از حضور برخی افراد است که هنوز در مسند مدیریت هستند و تفکرات قدیمی دارند و تا زمانی که چنین افرادی تصمیم‌گیرنده موثر باشند، شرایط بهبود نخواهد یافت.
مزرعه سبز: معتقدم بسیاری از مشکلات کنونی ناشی از تصمیمات اشتباه مدیران گذشته است و اکنون نیز نمی‌توان از این افراد انتظار بهبود و تغییر وضعیت را داشت. در حال حاضر، کشور به مدیرانی نیاز دارد که دارای تفکرات و رویکرد جدید، علمی و اجرایی نسبت به شرایط و مشکلات هستند تا بتوانند شرایط را تغییر دهند. یعنی کسانی که به دانش و عمل به آن، ایمان داشته باشند. اکنون در بسیاری از ادارات و سازمان‌ها، بهره وری پایین است و در عمل کارآیی چندانی حاصل نمی شود. بسیاری از تحصیلکردگان، توانایی چندانی در ابتکار و خلق اشتغال، تولید ثروت و ارائه ایده‌های جدید و علمی ندارند که باید این موضوع آسیب‌شناسی شود.
خوشبختانه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز این موضوع تا حدودی مد نظر قرار گرفته و ضمن ایجاد رضایت شغلی و افزایش انگیزه های کاری، بازدهی کارشناسان به سطح مدرک تحصیلی نزدیک شده است. البته این موضوع طی یک سال گذشته آسیب شناسی شده و همکاران پذیرفته‌اند روال قبلی کار ساز نیست  و مجموعه به این نتیجه رسیده‌اند که مدیران دارای تفکرات علمی و معتقد به پیاده‌سازی نظرات روز می‌توانند این مشکل را بر طرف نمایند.

عبدالله مخبر دزفولی ـ رئیس جهاد کشاورزی استان البرز

انتهای پیام/

مقاله قبلی۹۶ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است
مقاله بعدینشست مشترکی با اولویت موضوعات معیشتی با نتایج درازمدت

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید