سه برادر زن در اقلیمی بگنجند

0

دومین بیانیه

در نخستین هفته‌های صدارت ساداتی‌نژاد «مزرعه سبز» خواب‌نما شد و بیانیه‌ای تحلیلی تحت عنوان نخستین بیانیه ساداتی‌نژاد مطرح کرد و آرزو نمود نخستین بیانیه از سوی دکتر ساداتی‌نژاد صادر شده باشد. در پاراگراف دوم این بیانیه آمده بود:
«ضمنا اینجانب تعهد می‌نمایم و خداوند را ناظر و شاهد می‌گیرم در هر جابه‌جایی، تغییر مدیران، گزینش و انتخاب مدیران جدید به هیچ وجه توصیه نمایندگان مجلس، دیگر مقامات ارشد تصمیم‌ساز، دوستان حزبی و نمایندگان، همکاران، همکلاسی‌ها و اقوام و نزدیکان را قبول نکنم».
همان‌طور که زاکانی هم در نظرات خود در ایام مبارزات انتخاباتی تعهد داده بود «بستگان و فامیل خود را سر کار نمی‌آوردیم».
در آن زمان مدیریت وقت روابط عمومی ضمن صدور بیانیه‌ای دو پهلو هم نخستین بیانیه «مزرعه سبز» ساداتی‌نژاد را تایید کرد و هم تکذیب و مشخص نشد که ساداتی‌نژاد این بند یاد شده و تعهد دادن اینکه اقوام و نزدیکان را بر سرکار نخواهد آورد، تکذیب کرده است یا تایید؟! البته بیانیه سرعت انتصابات را کم کرد و به نظر آمد برای شایسته‌گزینی چنین کرده است.

همیشه یک نفر هست که بند را آب می‌دهد

اگر زاکانی خامی نمی‌کرد و داماد جان را از بیکاری نجات نمی‌داد و گودرزی هم عجله نمی‌کرد تا باجناق را به آب و نان برساند، ساعدنیوز در طبقه 16 وزارتخانه نمی‌پلکید تا بند وزیر و سه برادر زن را به آب دهد.
این بود که چهارشنبه پنجم آّبان ماه 1400، ساعدنیوز خبری منتشر کرد و نوشت وزیر ساداتی‌نژاد برای سه برادر زنش حکم زد و آن هم در سمت‌های بالای مدیریتی.

تا سه نشه بازی نشه!

ضمن تشکر از روابط عمومی وزارتخانه که بلافاصله توضیح و روشنگری درباره یک خبر کذب (ساعدنیوز) را داد و گفت: اولاً صدور حکم فقط فعلاً برای یک برادر زن بوده که آن هم به دلیل اعتماد وزیر و تأیید دستگاه‌های ذی‌ربط حکم زده (دستگاه‌های اطلاعاتی، نظارتی ذی‌ربط هم باید پاسخ دهند که مگر می‌شود برادر زن به عنوان مدیر کل حراست داماد که باید عملکرد وزیر را رصد کند، در صورت بروز تخلف واقعاً داماد را به چالش و به زیر اخیه بکشد، توسط داماد نصب شود). کاش روشنگری بیشتری می‌کرد.

پاج نشده‌ها

ظاهراً وزیر تمامی احکامی را که صادر و امضاء کرده در پاج (پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی) درج کرده، الا حکم نصیری، مدیرکل امور حراست و جالب‌تر اینکه معاونین وزیر تا همین چند روز پیش در کارتابل (شبکه مجازی معاونت) نام مدیر کل حراست را جوزدانی می‌دیدند؛ اما نصیری می‌خواندند. اگرچه «مزرعه سبز» تمام احکام صادره در پاج را بررسی کرد از نصب مدیر جدید حراست خبری نبود.

معاندان دور و بر وزیر

معاندان بارها خیز برداشته بودند شایعه پراکنی کنند که ساداتی‌نژاد هر سه برادر زن را گرامی داشته و یکی را به سمت مدیر کل حراست منصوب نموده است و یکی را در جایگاه دستیار ویژه و در عمل مدیر کل دفتر وزارتی در آب نمک خوابانده است تا در عین کارورزی به تمشیت امور بپردازد و سومی را برای بازرسی دارد ورز می‌دهد و ساعدنیوز، خبرافروزی کرد.

درب طبقه 16 به روی خبرنگاران باز است

با توجه به آتش‌افروزی برخی رسانه‌ها و کوبیدن بر طبل قوم و خویش بازی‌ها وزیر اعلام کرده درب طبقه 16 به روی همه خبرنگاران باز است تا بدون اعلام قبلی و حتی با آسانسور اختصاصی وزیر بتوانند مستقیماً به دفتر 16 و همچنین طبقه 15 رفته و بررسی کنند و کارت شناسایی کارمندان این دو طبقه را چک نمایند تا ببینند از برادر زن‌های وزیر و اصولاً از کاشی‌ها با پسوند و پیشوند در این طبقات خبری نیست و واقعاً هم نیست و اگر هم بوده از شنبه نخواهد بود.
علاوه بر این می‌توانند در این دو طبقه بنشینند که اگر کسی را دیدند که بیش از سه تا چهار ساعت ماندگار است از وی کسب اطلاع کنند که آیا پیشوند یا پسوندی یا خویشاوندی با برادر زن‌های وزیر دارد یا نه و در صورتی که افراد یاد شده در هر پست و مقامی با حکم یا بدون حکم درر وزارتخانه کار می‌کنند وزیر می‌تواند اعلام کند این‌ها حقوق و مزایا نمی‌گیرند و برای پیشرفت کشاورزی به صورت رایگان خدمت می‌کنند.
مقاله قبلیسرمایه‌گذاری روی دیمزارها؛ فرصتی مغفول در کشاورزی
مقاله بعدیانحراف سیاست ارز ترجیحی از اهداف کلان رفاهی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید