8 کشاورز برتر در جهان

0
وقتی می گویید “کشاورز” ، معمولاً به شخصی فکر می کنید که بیشتر وقت خود را در مزرعه می گذراند ، و سعی می کند بهترین محصولات را بدست آورد. در چشم انداز کشاورزی مدرن ، فن آوری های جدید باعث توسعه مزارع موفق در تجارت می شوند.
کشاورزانی هستند که توانسته اند عملکرد چشمگیری در این زمینه کسب کنند. موفقیت های آنها این امکان را به آنها می دهد تا در میان ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرند. ثروتمندترین کشاورزان جهان ممکن است تمام روز را در مزرعه نگذرانند ، اما آنها همیشه در دفتر کار هستند و تجارت خود را هماهنگ می کنند.

 

8. Howard Buffett

هوارد بافت در زمینه های مختلفی از تجارت و سیاست گرفته تا کشاورزی ، حفاظت و عکاسی فعالیت دارد. او پسر میانی میلیاردر وارن بافت است.
هوارد بافت پس از ترک تحصیل از 3 کالج ، تصمیم گرفت که به یک کشاورز ذرت و سویا تبدیل شود. او به همراه پسرش بر یک مزرعه بزرگ خانوادگی در ایلینوی و چندین مزرعه در نبراسکا نظارت می کند. وی همچنین بر سه مزرعه تحقیقاتی در آریزونا ، ایلینوی و آفریقای جنوبی نظارت دارد. هوارد بافت بدون کمک ثروت خانواده بافت این مزارع را ایجاد کرده است ، ارزش دارایی وی 200 میلیون دلار تخمین زده می شود.

7. Colin and Dale Armer

خانواده Armer به لطف گاوداری لبنی بسیار موفق خود در لیست ثروتمندترین افراد نیوزیلند جایگاه خود را بدست آورده اند. آنها صاحب Dairy Holdings هستند ، بزرگترین مجتمع پرورش لبنیات در نیوزیلند با ارزش تقریبی 535 میلیون دلار.
کالین و دیل آرمر در دهه 1990 تجارت خود را به طور خانوادگی گاوداری لبنیات آغاز کردند ، اما اکنون این گروه 58 مزرعه لبنیات در جزیره جنوبی را همراه با حمایت از بلوک های چرای گاوها مالک هستن و اداره می کند.

6. Tony Perich

تونی پریچ و برادرش یک مزرعه لبنی از پدر و مادر خود به ارث برده اند. این مزرعه در سال 1951 تاسیس شد و با 25 گاو شیرده شروع به کار کرد. امروزه این مزرعه بیش از 2000 راس گاو دارد و دارای ایستگاه هایی در West Wyalong و Trangie در استرالیا است ، جایی که این شرکت غلات را پرورش می دهد. دارایی خالص تونی پریش 750 میلیون دلار تخمین زده شده است.

5. Blairo Maggi

می توانید بگویید که بلایرو مگی تجارت کشاورزی را در خون خود دارد ، زیرا او فرزند آندره مگی است که گروه آندره مگی ، بزرگترین تولید کننده خصوصی سویا در جهان را تأسیس کرد. این گروه فروش 3 میلیارد دلاری را در سال 2012 گزارش کرد و از این طریق مکانی برای بلایرو مگی در ثروتمندترین مردان فوربس در جهان تضمین کرد.
گروه آندره مگی توسط همسر آندره ، لوسیا هدایت می شود ، اما بلایرو مگی بیش از 16 درصد از گروه را در اختیار دارد. این شرکت در زمینه کود ، انرژی ، استخراج لاستیک و حمل و نقل علاقه مند است.
بلیرو مگی در سال 2002 به عنوان فرماندار ایالت ماتو گروسو در برزیل انتخاب شد. ماتو گروسو عملاً پناهگاهی برای تولید سویا است. اکنون ، وی سناتور نماینده ایالت ماتو گروسو است که برای جلوگیری از قطع جنگل توسط کشاورزان ، برای بازار جبران کربن تلاش می کند.

 

4. Harry Stine

هری استین با رتبه بندی توسط مجله فوربس به عنوان ثروتمندترین مرد ایالت آیووا در سال 2015 Stine Seed ، یک شرکت ژنتیک موفق است. ارزش تخمینی وی حدود 3.6 میلیارد دلار است.
هری استین در مزرعه ای درست در خارج از دز ماین بزرگ شد و از دهه 1960 کار تولید بذر خود را آغاز کرد. استین که از نارساخوانی و اوتیسم خفیف رنج می برد ، وقتی صحبت از داده ها و ریاضیات می شود ، یک شاعر محسوب می شود. Stine Seed بزرگترین شرکت خصوصی بذر در جهان است که برخی از قوی ترین دانه های سویا را ایجاد می کند.

 

3. Liu Yonghao

لیو یونگهاو یکی از ثروتمندترین افراد چین است ، ثروتی که فوربس در سال 2016 معادل 4.1 میلیارد دلار برآورد کرده بود و در ابتدا مزرعه مرغ و بلدرچین را با برادرانش تأسیس کرد.
لیو یونگهائو کار خود را به عنوان معلم در یک آموزشگاه فنی آغاز کرد. در سال 1982 ، او تصمیم گرفت که به همراه سه برادرش تجارت شخصی خود را شروع کند. برای جمع آوری پول و تأمین مالی ایده تجاری ، این چهار نفر دوچرخه و ساعت خود را فروختند و توانستند حدود 120 دلار سرمایه در گردش برای راه اندازی کسب و کار دریافت کنند. برادران سرمایه خود را در خرید و پرورش بلدرچین و مرغ سرمایه گذاری کردند و آنها را به کشاورزان استان سیچوان روستایی فروختند. آنها تجارت خود را با ایجاد یک شبکه فروش خوراک دام رشد دادند.
در سال 1992 ، Hope Group یکی از بزرگترین شبکه های تامین خوراک دام و یکی از بزرگترین مجامع غیردولتی در کشور بود. در سال 1996 ، این چهار برادر امپراتوری کشاورزی خود را تقسیم کردند. لیو یونگهاو نام تجاری خود را به گروه New Hope تغییر نام داد.
شرکت وی اکنون یکی از بزرگترین شرکتهای کشاورزی در چین است. در سال 2013 او مسئولیت تجارت را به دخترش لیو چانگ واگذار کرد اما در هیئت مدیره شرکت جایگاهی را حفظ کرده است.
در این راه ، لیو یونگهاو تجارت خود را به صنایع املاک و مستغلات و صنایع شیمیایی متنوع کرده است. وی همچنین معاون رئیس هیئت مدیره بانک چین مینشنگ بوده است.

 

2. Stewart and Lynda Resnick

بزرگترین قسمت از ثروت خانواده Resnick ، تخمین زده شده است که 4.2 میلیارد دلار از پسته و بادام حاصل شده در مزرعه 64000 هکتاری آنها در کالیفرنیا باشد. آنها بیش از 100 میلیون دلار برای ایجاد پسته مقاوم در برابر خشکسالی و سازگاری با خشکسالی مداوم در کالیفرنیا طی سالهای اخیر بیش از 100 میلیون دلار سرمایه گذاری کردند.
تجارت کشاورزی آنها در اواخر دهه 1970 ، پس از ازدواج آغاز شد ، زمانی که استوارت رزنیک تصمیم به سرمایه گذاری در مناطق وسیعی از مزارع در دره مرکزی کالیفرنیا گرفت. امروزه محصولات شرکت آنها ، Wonderful Company توسط تقریبا نیمی از آمریکایی ها خریداری می شود. دامنه محصول شامل پرتقال ماندارین ، آب فیجی یا POM Wonderful است.

 

Liu Yongxing .1

لیو یونگ شینگ به همراه برادرانش در دهه 1980 مزرعه کوچکی از مرغ و بلدرچین را راه اندازی کرد و طی دهه ها به یکی از ثروتمندترین افراد چین تبدیل شد و ثروت وی 6.6 میلیارد دلار تخمین زده شد.
او در اوایل دهه 1990 پس از جدایی از سه برادر دیگرش ، گروه امید شرقی را تشکیل داد. همه خواهران و برادران شرکت های کشاورزی بزرگ خود را راه اندازی کردند ، هر دو لیو یونگ شینگ و برادرش لیو یونگهاو در لیست ثروتمندترین فوربس قرار گرفتند. گروه East Hope در زمینه های کشاورزی ، املاک و مستغلات و صنایع سنگین فعالیت می کند. در صنعت کشاورزی ، این شرکت عمدتاً بر روی تولید خوراک دام متمرکز شده است ، بیش از 100 محصول دارای دامنه محصولات است.
به اندازه کافی جالب توجه است ، اگرچه همه افراد در این لیست میلیونر یا حتی میلیاردر هستند ، همگی ثروت خود را از طریق کشاورزی به دست می آورند ، هیچ یک از آنها مالک بزرگترین مزارع جهان نیستند. با این حال ، جای تقدیر است که ، به استثنای چند مورد ، همه افراد در این لیست میلیونرهای خودساخته ای هستند که جرات سرمایه گذاری و پول و وقت خود را در صنعت کشاورزی داشتند و در شرایط رقابتی بسیار قوی قرار دارند.

 

مترجم: صدف وزیری

مقاله قبلیوزیر دانا ، با تجربه و با تدبیر میخواهیم
مقاله بعدی“آتش سوزی جنگل ها”

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید