اگر بزرگترین مشتری جهان سبز شود چه 

0
دولت ایالات متحده می خواهد این موضوع را کشف کند.
توربین های بادی در یک مزرعه بادی برق تولید می کنند. خرید انرژی های تجدیدپذیر روشی است که ایالات متحده برای ایجاد انگیزه به منظور پاک سازی انرژی استفاده کند.
ایالات متحده میخواهد با تغییر در نحوه صرف بودجه چند میلیارد دلاری خود ، با تغییرات آب و هوایی مبارزه کند.
ایالات متحده هر ساله بیش از 500 میلیارد دلار برای خرید کالاها و خدمات برای پشتیبانی از فعالیت های خود هزینه می کند. که تقریباً به اندازه اقتصاد سوئد است و ایالات متحده را به بزرگترین مصرف کننده در جهان تبدیل کرده است.
رئیس جمهور بایدن در دستورالعمل 27 ژانویه خود با هدف مقابله با بحران آب و هوا ، آژانس های فدرال را تشویق کرد تا به مصرف کنندگان آگاه از محیط زیست تبدیل شوند. کارشناسان می گویند سبزتر کردن “قدرت خرید” دولت می تواند به عنوان یک عامل اصلی برای مشاغل پایدار عمل کند و مشتری دائمی تولیدکنندگان محصولات دوست دار محیط زیست  شود.

این روش چگونه کار می کند؟

وقتی دولت ایالات متحده استراتژیک پول خرج می کند ، می تواند به عنوان یک رهبر قدرتمند در بازار عمل کند ، و باعث ایجاد تغییر در کل صنایع می شود. چنین قدرت خریدی عمدتا در قالب قراردادهایی انجام می شود که شرکت های خصوصی در بخش سبز برای آن رقابت می کنند
دستور اجرایی بایدن روشی جاه طلبانه ای برای خرج کردن پول ایالات متحده در بخش پایدار آغاز می کند. 
طرفداران محیط زیست و کارشناسان سیاست می گویند سه بخش به عنوان کاندیداهای هزینه های هدفمند دولت برای پایداری مشخص شده اند. دو مورد از آنها ، انرژی پاک و وسایل نقلیه الکتریکی ، در دستورالعمل برجسته شدند. کارشناسان همچنین به دنبال سرمایه گذاری در مصالح ساختمانی با رنگ سبز هستند.

وسایل نقلیه الکتریکی

در دستورالعمل بایدن ، دولت فدرال ، ایالتی ، محلی و قبیله ای را به خرید وسایل نقلیه الکتریکی تشویق می کند. این شامل وسایل نقلیه سرویس پستی ایالات متحده است.
در سال 2019 ، دولت دارای حدود 645،000 وسیله نقلیه بود که حدود 4،400 دستگاه آنها برقی بودند. در همان سال حدود 280 میلیون وسیله نقلیه در ایالات متحده فعالیت داشتند.
“ژان سو” ، وكیل مرکز تنوع زیستی ، می گوید: “ناوگان وسایل نقلیه فدرال آنقدرها بزرگ نیستند ، اما نكته [دستورالعمل اجرایی] این است كه این نوع مشتری تضمین شده به صنعت خصوصی در تأمین بیشتر ایالات متحده كمك می كند.” به عنوان مثال شرکت Workhorse برای تولید ناوگان بعدی وسایل نقلیه پستی ایالات متحده در حال رقابت برای عقد قراردادی به ارزش 482 میلیون دلار بود. در عوض اعلام شد که قرارداد اداره پست به پیمانکار دفاعی Oshkosh می رود ، سهام Workhorse سقوط کرد و بهبود نیافت.
فقط 10 درصد از 165،000 کامیون جدید تحویل اداره پست قرار است با باتری های الکتریکی کار کنند. بقیه توسط موتورهای کم مصرف و مجهز به گاز طراحی می شوند که بعداً به خودروهای برقی تبدیل می شوند. برخی از قانون گذاران علیه تصمیم اداره پست صحبت کرده اند ، اما هنوز مشخص نیست که آیا طرح فعلی تغییر خواهد کرد یا خیر.
هنوز هم ، مدافعان انرژی پاک می گویند وسایل نقلیه برقی خریداری شده توسط دولت می توانند به تقویت اعتماد عمومی در افرادی که می ترسند رانندگی با ماشین الکتریکی آنها را سرگردان نگه دارد ، کمک کنند.
به عنوان مثال ، دان لشوف ، مدیر بخش ایالات متحده از موسسه منابع جهانی ، می گوید ، “اگر ما در مورد وسایل نقلیه پارک ملی صحبت می کنیم ، می توانید زیرساخت شارژ را در پارک داشته باشید به گونه ای که بازدید کنندگان نیز می توانند از آن استفاده کنند. قابل مشاهده است و مردم وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر بشناسند. “

 

انرژی تجدیدپذیر بیشتر

روش دیگری که دولت فدرال می تواند پول خود را به طور پایدار خرج کند ، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر بیشتر است.
به گفته رایان فیتزپاتریک ، مدیر برنامه آب و هوا و انرژی در اندیشکده چپ میانه راه سوم ، دولت فدرال این قدرت را دارد که تقاضای بیشتر را از طریق آنچه به عنوان “توافق نامه خرید برق” خوانده می شود ، تحریک کند. همانطور که دولت نیرو را مستقیماً از یک منبع کم کربن خریداری می کند – از مزارع بادی ، نیروگاه های هسته ای ، تأسیسات گاز طبیعی با استفاده از جذب کربن.
علاوه بر مشوق های موجود ، فیتزپاتریک می گوید توافقنامه خرید ابزار راهی است که دولت برای تشویق تولید انرژی پاک در بخش خصوصی در اختیار دارد.
سو یادآور می شود ، در صورت امکان ، ساختمانهای دولت فدرال می توانند انرژی پاک خود را تولید کنند. سو می گوید: “یکی از گزینه هایی که آنها می توانند در مورد آن فکر کنند ساختن خورشید در سقف های خودشان و خودکفا شدن بسیار بیشتر است.”
در پایگاه های نظامی ، وزارت دفاع می تواند انرژی تجدیدپذیر بیشتری استفاده کند و ذخیره انرژی خود را بهبود بخشد. شری گودمن ، یکی از اعضای ارشد مرکز ویلسون و معاون سابق وزیر دفاع برای امنیت زیست محیطی در دولت اوباما ، می گوید: “نه تنها باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود ، بلکه می تواند ارتش را از مقاومت بیشتری برخوردار سازد.”
به عنوان نمونه ، وی خاطرنشان كرد كه در طول جنگهای افغانستان ، “ارتش با استفاده از مقدار زیادی انرژی خورشیدی و مواد به عنوان راهی برای كاهش تداركات حمل و نقل نفت به جبهه شروع كرد. نه تنها یک مزیت زیست محیطی بلکه یک مزیت عملکردی هم داشت. ”
در 9 مارس ، وزارت دفاع یک کارگروه آب و هوایی ایجاد کرد که تغییرات آب و هوا را در زنجیره های تأمین خود بررسی خواهد کرد.

 

ساختمانهای کارآمدتر

طبق اطلاعات اداره اطلاعات انرژی ، ساختمانهای غیر مسکونی حدود 18 درصد از مصرف انرژی ایالات متحده در سال 2019 را به خود اختصاص داده اند.
از صدها میلیون تن دی اکسید کربن منتشر شده از آن ساختمان ها در ایالات متحده ، مشخص نیست که چه تعداد از این انتشارات از ساختمان های دولت ایالات متحده ناشی شده است. این رقم می تواند قابل توجه باشد ، زیرا اداره خدمات عمومی 376 میلیون فوت مربع فضا را در 9،600 ساختمان در سراسر کشور اجاره می کند. تنها چند ده نفر از آنها توسط LEED ، سازمانی که استانداردهای ساختمان سبز را تعیین می کند ، به عنوان پایدار تأیید شده اند.
گزارش سال 2016 موسسه ملی علوم ساختمان بیان داشت که چگونه دولت فدرال می تواند انتشار گازهای گلخانه ای خود را از ساختمان های خود کاهش دهد. علاوه بر توافق نامه خرید برق و تولید انرژی در محل ، این گزارش همچنین خاطر نشان کرد که ساختمان های دولتی می توانند با کنار گذاشتن تجهیزات برودتی قدیمی ، کاهش ضایعاتی که به محل های دفن زباله می فرستد ، خرید جبران کننده های کربن و آموزش بهتر کارکنان در زمینه انرژی ، بازده بیشتری داشته باشند.
پروژه CLEEN ، پایگاه داده ای از پیشنهادها برای چگونگی اقدام دولت درمورد تغییر اقلیم ، چندین روش را برای دولت با هزینه های پایدارتر ذکر می کند. آنها همراه با دستیابی به وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر و استفاده از مواد ساختمانی تمیزتر ، استفاده از “سطوح هوشمند” را که به کارآیی بیشتر آنها کمک می کند ، توصیه می کنند. کاهش ضایعات مواد غذایی و روی آوردن به وعده های غذایی بیشتر گیاهی در ساختمانهای دارای کافه تریا.

مواد تمیزتر برای ساخت ساختمان ها ، بزرگراه ها

در ایالات متحده ، انتشار از بخش صنعتی – محصولاتی مانند سیمان ، فولاد ، مواد شیمیایی و کالاهای مصرفی – بیش از 20 درصد از کل انتشارات را تشکیل می دهد ، انتظار می رود با رشد جمعیت این رقم افزایش یابد.
طبق داده های سال 2017 سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، صنعت سیمان ایالات متحده فقط در آن سال تقریباً 2000 پوند دی اکسید کربن به ازای هر تن سیمان خام منتشر کرد که اندکی افزایش نسبت به سال قبل دارد. و گرچه تمایزی بین دلارهای فدرال و ایالتی قائل نیست ، اما اشاره می کند که دولت ها 94 میلیارد دلار برای سیمان ساخت و ساز و 75 میلیارد دلار برای سیمان بزرگراه ها و خیابان ها هزینه کرده اند.
در سال 2014 ، دولت فدرال به تنهایی 96 میلیارد دلار برای حمل و نقل و زیرساخت های آب هزینه کرد.
به گفته جیسون والش ، مدیر اجرایی اتحاد BlueGreen ، حدود 20 درصد آهن و فولاد خریداری شده در ایالات متحده با دلار مالیاتی پرداخت می شود. فولاد برای همه موارد، از ساخت و ساز ساختمان گرفته تا تولید خودرو استفاده می شود. والش می گوید با استفاده از خرید ، دولت می تواند برای محصولات مورد استفاده خود آستانه سبز مشخصی تعیین کند و درنهایت شرکت هایی را که می خواهند قراردادهای سودآور دولتی بخواهند مجبور کنند این آستانه ها را برآورده کنند.
وی می گوید: “ما در حقیقت در حال بررسی این موضوع هستیم كه چگونه دولت فدرال می تواند مدل” خرید تمیز “را به عنوان بزرگترین خریدار کالا و خدمات در کل اقتصاد جهانی اجرا کند.”

تبدیل یک سفارش به واقعیت

استیون شونر ، استاد حقوق تدارکات در دانشگاه جورج واشنگتن ، می گوید اولین اقدامات واضحی وجود دارد که دولت باید برای عملی ساختن دستورالعمل در زمین انجام دهد. بیان واضح آنچه می خواهد اولویت بندی کند ، ایجاد یک ساختار گزارشگری برای پیگیری پیشرفت ، اجرای برنامه های آزمایشی و ارزیابی هزینه با در نظر گرفتن تأثیرات زیست محیطی یک محصول می تواند برای تغییر معنی دار حرکت ایجاد کند.
هزینه مانعی برای اجرای استانداردهای دقیق خرید خواهد بود. در حال حاضر آژانس ها اغلب ملزم به خرید ارزانترین گزینه هایی هستند که می توانند پیدا کنند. شونر در مقاله ای در مورد خرید پایدار در سال 2020 نوشت که تغییر نحوه خرید به “تغییر چشمگیری” نیاز دارد که کل چرخه زندگی یک کالا را بررسی کند.
طرفداران آب و هوا می خواهند ببینند که دولت بایدن با اعلام وضعیت اضطراری آب و هوا و استناد به قانون تولید دفاع به صنایع خصوصی مارشال برای توسعه فناوری انرژی پاک بیشتر ، از قدرت اجرایی خود حتی بیشتر استفاده می کند ، اما دولت هیچ نشانه ای برای برنامه ریزی کار اعلام نکرده است.
متخصصان می گویند ، در نهایت انتظار می رود که تدارکات در یک بازه زمانی طولانی مدت تغییر کند.
والش می گوید: “کمی زمان می برد.” وی افزود: “حتی اگر احساس اضطراری زیادی داریم ، اما باید این مسئله را درست انجام دهیم ، اما ابتدا باید سیستم اندازه گیری و حسابداری و نحوه گزارش آن را ایجاد كنیم و كار را به صورت شفاف و منظم انجام دهیم. این اولین کار ما است . “

منبع:nationalgeographic

مترجم: صدف وزیری

مقاله قبلیچگونه قهوه می تواند به رشد سریع جنگل ها کمک کند
مقاله بعدیکشاورزی چه ارتباطی با تغییرات اقلیمی دارد؟

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید