در آرزوی جهش تولید، 20 روز مانده به پایان سال جهش تولید

0
بعداز گذشت 342 روز از سال جهش تولید ، اینک نماینده لاهیجان در مجلس که ریاست مجمع نمایندگان استان گیلان را نیز عهده دار است در هفتم اسفند ماه سال جاری اعلام کرده: طرح مجلس برای رونق تولید محصولات کشاورزی با نگاه ویژه به کشاورزی، جهش تولید محقق می شود.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید گفت اگر بناست برای رونق و جهش تولید کار کنیم طبیعی است یکی از بخش های مهم و مورد توجه، کشاورزی باشد.

کلا 25 درصد نیاز چای در داخل کشور تولید می شود

وی در ادامه، چای را به عنوان یک محصول ملی قلمداد کرد و موضوع برندسازی و صادرات چای ( در حالی که حدود 75 درصد نیاز کشور به چای از طریق واردات تامین می شود)، بازاریابی داخل و خارج، پایداری در صادرات و شناخت بازارهای هدف و ورود چای در بورس مطرح کرده است.

خاطرنشان می شود در سال 97 کل تولید چای خشک ایران 25 هزارتن و درمقابل، واردات چای خشک مورد نیاز و مصرف کشور در سال 98 حدود 80 هزارتن بوده است.
در این صورت صادرات چای، محلی از اعراب ندارد. مگر موارد بسیار استثنایی مانند چای سفید و…
البته اظهارات نماینده شهر چای ایران از آنجا اهمیت می یابد که چنانچه باغات موجود چای احیاء، بازسازی و نوسازی شود و موارد ذکر شده ای مانند بسته بندی ،برند سازی، تبلیغات وبازاریابی همراه با افزایش کیفیت محصول تولیدی مورد توجه جدی مسئولان زیربط قرارگیرد. می تواند سهم بیشتری از تولید داخلی را عهده دار شود و ضمنا رغبت عمومی جامعه ایرانی را به مصرف چای داخلی با کیفیت بیشتر نماید.
باتوجه به اینکه سه سال دیگر تا پایان عمر فعالیت مجلس یازدهم هنوز باقی است، پیشنهاد می شود این نماینده محترم لاهیجان برای احیاء و بازسازی باغات چای کشورو ایجاد مراکز R&D ، بروز رسانی تکنولوژی کارخانه های چای خشک کنی و همچنین در زمینه بسته بندی، بازارسازی، تبلیغات و بازاریابی این محصول با ارزش منطقه لاهیجان تمام تلاش پارلمانی خود را بکارگیرد.

 

کبری لطفی

مقاله قبلیاستفاده سگ ها در تشخیص سرطان
مقاله بعدیآزولا پیناتا

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید